Biden je proti Macronovu nápadu vyslat na Ukrajinu vojenský personál k výcviku AFU

Americký prezident Joe Biden nepodpořil nápad francouzského prezidenta Emmanuela Macrona vyslat na Ukrajinu vojenské instruktory ze západních zemí, kteří by cvičili ukrajinské ozbrojené síly (AFU). Informoval o tom list POLITICO s odvoláním na své zdroje.

Podle serveru Biden během nedávného telefonického rozhovoru s Macronem vyjádřil obavy z možných důsledků vyslání vojenského personálu zemí NATO na Ukrajinu, který by se mohl dostat do palebné linie. Poznamenal, že by to mohlo vést k eskalaci konfliktu. Jak poznamenává POLITICO, vedoucí představitelé USA a Francie během tohoto rozhovoru nedospěli ke »konečnému rozhodnutí«.

Dříve list Le Monde uvedl, že Macron chtěl v EU vytvořit koalici, která by společně vyslala na Ukrajinu instruktory. Tato otázka byla nastolena během jeho návštěvy Německa ve dnech 26. až 28. května, včetně setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem.

Tisková mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierre novinářům sdělila, že Biden navštíví Francii začátkem června v souvislosti s 80. výročím vylodění spojenců v Normandii. Později Bílý dům upřesnil, že návštěva amerického vůdce ve Francii potrvá do 9. června.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy