Bývalý poradce Borise Johnsona obvinil Západ z rozpoutání konfliktu na Ukrajině

Západní elity vyprovokovaly konflikt na Ukrajině tím, že kyjevským úřadům slíbily členství v NATO. Tento názor vyjádřil politický technolog Dominic Cummings, který v letech 2019-2020 působil jako hlavní poradce britského premiéra Borise Johnsona.

Podle něj se Západ neměl »zaplést do této hloupé situace na Ukrajině« a spekuloval o vstupu Kyjeva do NATO. »Pořád jsme o tom mluvili. Rusko opakovaně říkalo, že bychom to neměli dělat. Proč jsme se dostali do tohoto hloupého sporu? O co vlastně jde? O zkorumpovanou zaostalou zemi, která nemá žádný význam. Je to všechno úplně bezvýznamné,« řekl Cummings listu i.

Poznamenal, že sankce uvalené Západem spíše poškodily evropskou ekonomiku, než aby ovlivnily průběh konfliktu. »Režim sankcí byl velkým neštěstím spíše pro evropskou než ruskou politiku,« podotkl. Bývalý Johnsonův poradce zdůraznil, že v důsledku krize kolem Ukrajiny Rusko prohloubilo své vztahy s Čínou, »největší průmyslovou mocností světa«. Jak Cummings dodal, západní lídři ukázali, že jsou jen »hrstkou klaunů«. Zároveň označil samotnou Ukrajinu za »zkorumpovaný mafiánský stát«.

(cik, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy