Čína a USA potvrdily záměr realizovat konsensus ze summitu v San Francisku

Čínský státní rada a ministr veřejné bezpečnosti Wang Siao-chung a americký ministr vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkas se v neděli dohodli na realizaci důležitého konsensu dosaženého na setkání hlav obou států v San Francisku.

Během nedělního setkání ve Vídni oba představitelé vedli upřímnou, hloubavou a konstruktivní komunikaci o provádění konsensu dosaženého na setkání hlav obou států v San Francisku, o pokroku v bilaterální spolupráci v oblasti kontroly drog a prosazování práva a o řešení vzájemných potíží.

Wang poukázal na to, že během historického setkání v San Franciscu čínský prezident Si Ťin-pching a americký prezident Joe Biden stanovili »sanfranciskou vizi« zaměřenou na budoucnost.

Wang uvedl, že doufá, že obě strany budou dodržovat důležitý konsenzus dosažený oběma hlavami států, dodržovat zásady vzájemného respektu, mírového soužití a oboustranně výhodné spolupráce, respektovat své základní zájmy a hlavní obavy a odstraňovat překážky dvoustranné spolupráce v oblasti kontroly drog a prosazování práva a mezilidských vztahů.

Wang vyzval americkou stranu, aby přestala bezdůvodně obtěžovat a vyslýchat čínské studenty a zajistila čínským občanům spravedlivé zacházení při vstupu a plnou důstojnost.

Washington by měl rovněž přijmout konkrétní a účinná opatření k zajištění bezpečnosti čínských diplomatických a konzulárních misí a personálu ve Spojených státech, zrušit vízová omezení pro příslušné čínské instituce a personál a napravit chybu spočívající v zařazení Číny na seznam »hlavních zemí původu drog«, uvedl Wang.

Obě strany se dohodly, že budou přispívat ke stabilnímu rozvoji čínsko-amerických vztahů tím, že budou realizovat důležitý konsenzus dosažený hlavami obou států, udržovat dialog a spolupráci v oblasti kontroly drog a prosazování práva, přikládat význam obavám druhé strany a řádně řešit otázky na základě vzájemného respektu, vyrovnání se s rozdíly a vzájemně výhodné spolupráce.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy