Home Zahraničí Čína bude i nadále budovat špičkové podnikatelské prostředí pro zahraniční firmy

Čína bude i nadále budovat špičkové podnikatelské prostředí pro zahraniční firmy

Elektromobily BMW i3 v závodě Lydia společnosti BMW Brilliance Automotive (BBA) v okrese Tchie-si v Šen-jangu v severovýchodní čínské provincii Liao-ning, 23. června 2022. FOTO - Xinhua/Yang Qing

Čína bude neochvějně pokračovat v otevírání se na vysoké úrovni a nadále vytvářet prvotřídní podnikatelské prostředí pro zahraniční společnosti, včetně evropských firem, uvedl v úterý vrcholný představitel nejvyššího čínského hospodářského plánovače.

Národní komise pro rozvoj a reformy (NDRC) bude plně využívat partnerského čínsko-evropského dialogu o spolupráci jako mostu, posilovat vzájemný dialog a kontakty mezi vládou a podniky a podporovat oboustranně výhodnou a oboustranně prospěšnou spolupráci mezi Čínou a Evropou, uvedl na úterním jednání Li čchun-lin, náměstek ředitele NDRC.

Čína a Evropa mají vzájemně se doplňující dovednosti a široký prostor pro spolupráci v zelených odvětvích a Čína vítá, že se evropské firmy podílejí na jejím zeleném a nízkouhlíkovém rozvoji a společně pracují na budování čistého a krásného světa, dodal Li.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here