Čína je připravena spolupracovat na budování zelené, nízkouhlíkové budoucnosti

Čína je připravena úzce spolupracovat s ostatními rozvojovými zeměmi na budování zelené a nízkouhlíkové budoucnosti, prohlásil v sobotu v Dubaji čínský vicepremiér Ting Süe-siang.

Ting, který je zároveň zvláštním zástupcem čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a členem stálého výboru politického byra ústředního výboru Komunistické strany Číny, to uvedl při projevu na summitu Skupiny 77 (G77) a čínských lídrů, který se koná během 28. zasedání konference smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (COP28).

V posledních letech Čína aktivně a zároveň obezřetně prosazuje cíle pro dosažení uhlíkové špičky a uhlíkové neutrality, uvedl Ting a dodal, že při plnění svých mezinárodních závazků se Čína snaží pomáhat ostatním rozvojovým zemím vyrovnat se se změnou klimatu.

Ding poznamenal, že ke zlepšení globálního řízení v oblasti klimatu zbývá ujít ještě dlouhou cestu, a vyzval skupinu G77 a Čínu, aby dále vystupovaly jednotně a prosazovaly společné zájmy.

Vicepremiér vyzval zúčastněné strany, aby společně podporovaly udržitelný rozvoj, posílily synergii rozvojových strategií zelené transformace, zvýšily vzájemnou pomoc a hledaly novou cestu koordinace mezi rozvojem a ochranou.

Ting vyzval zúčastněné strany, aby společně chránily multilateralismus a pevně prosazovaly cíle a zásady stanovené v Rámcové úmluvě OSN o změně klimatu a Pařížské dohodě.

Ting rovněž vyzval ke společnému prosazování rovnosti a spravedlnosti, ke spolupráci na dosažení podstatného pokroku při provádění financování opatření v oblasti klimatu a vytváření rámce pro globální cíl v oblasti přizpůsobení se změně klimatu a k plnému uplatnění úlohy nově zřízeného Fondu pro krytí ztrát a škod.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy