Návrat Varadi na »místo činu«: Pardubice vyloupily Třinec

Dnešní superhit 25. kola hokejové extraligy přinesl demolici obhájce titulu. Třinečtí Oceláři dnes padli doma s vedoucími Pardubicemi jasně a jednoznačně 1:5. A to už Východočeši vedli ve 27. minutě o pět gólů! Králem večera, který přinesl návrat kouče Dynama Václava Varadi do města, kde oslavil tři tituly, byl obránce Peter Čerešňák, který si připsal gól a asistenci.

Varaďa poprvé přijel do Třince v roli soupeře, ale domácí tým mu návrat neznepříjemnil. »Samozřejmě jsem se sem těšil. V zápase jsme od první do šedesáté minuty. Vytvořili jsme si příležitosti, dávali krásné góly a tím odskakovali Třinci. Jsem za tři body velice spokojený, protože to byl těžký zápas a určitě nám to pomůže do další fáze sezóny a do Ligy mistrů. Vlilo nám to krev do žil,« uvedl pro klubový web Varaďa.

Mistrovský Třinec naopak vyšel v extralize naprázdno poprvé od 1. října. Od té doby si hýčkal bodovou bilanci v šestnácti zápasech v řadě. »Dělali jsme chyby, ztráceli kotouče hlavně v našem pásmu a soupeř nám trestal. Musím poděkovat fanouškům, že za námi stáli celých šedesát minut a doufám, že alespoň tou třetí třetinou, jsme jim udělali radost. Řekli jsme si, že Pardubicím nedáme nic zadarmo, půjdeme do nich naplno, budeme bojovat a dřít. A alespoň tu poslední třetinu jsme vyhráli,« uvedl na stránkách Ocelářů jejich kouč Zdeněk Moták.

Třinec ztrácí na třetí příčce extraligové tabulky na lídra již dvanáct bodů. Druhá je Sparta, která má na Pardubice sedmibodové manko. Dnes ovšem může slavit, protože navázala na výhru fotbalového týmu a z Karlových Varů si veze tři body po výhře 3:0, dvou gólech Miroslava Formana a čistém kontu gólmana Jakuba Kováře. »Pořád máme co zlepšovat. Měli jsme opět spoustu šancí. Pořád se musíme ještě víc tlačit do předbrankového prostoru. V tomhle ohledu se musíme zdokonalit,« zůstával král večera Forman oběma nohama na zemi.

Domácí diváky dnes nepotěšili ani liberečtí Bílí Tygři, kteří inkasovali hned šest branek od brněnské Komety, či poslední tým tabulky z Mladé Boleslavi, jenž přenechal všechny body Olomouci. Naopak cennou, a nadto vysokou, výhru 6:2 nad čtvrtým Litvínovem slaví vítkovická Ridera a šest gólů dal i českobudějovický Motor – ten do sítě předposledního Kladna.

Jediný zápas dnes dospěl do prodloužení a následně i do samostatných nájezdů, a to duel Hradce Králové s plzeňskou Škodovkou. Domácí sice dokázali odpovědět na vedoucí trefu do černého Tima Söderlunda, švédský útočník nicméně rozhodl o vítězství Indiánů v samostatných nájezdech. »Podali jsme vynikající výkon a jsme rádi za druhý, bonusový bod. Věřím, že jsme si ho zasloužili,« liboval si Petr Kořínek, kouč Plzně.

* * *

HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 47. Pánik (D. Voženílek, M. Růžička) – 7. Radil (T. Zohorna, Bučko), 13. Poulíček (Cienciala, Bučko), 21. Čerešňák (Radil), 24. Zohorna (Kousal, Čerešňák), 27. L. Sedlák (M. Kaut, Čerešňák). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 7:4, navíc Nestrašil (Třinec) 10 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 4596.

HC Vítkovice Ridera – HC Verva Litvínov 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. Barinka (Peterek, Auvitu), 22. Roberts Bukarts (Dočekal, Krieger), 31. Roberts Bukarts, 45. Dočekal (Barinka, P. Zdráhal), 48. Lakatoš (Percy, Krieger), 50. Barinka (Dočekal, P. Zdráhal) – 23. Abdul (Baláž), 43. Demel (Baránek, Kirk). Rozhodčí: Šír, Cabák – Rožánek, Axman. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 3253.

Mountfield Hradec Králové – HC Škoda Plzeň 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 50. Kalina (Šťastný) – 39. Söderlund (Indrák, Lev), rozhodující nájezd Söderlund. Rozhodčí: Kika, Vrba – Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3771.

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branka a nahrávky: 23. Kestner (Lajunen, Mikliš), 48. Forman (Konečný, Mužík), 59. Forman (O. Najman). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Gerát, Thuma. Vyloučení: 8:7, navíc Mikliš (Sparta) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4512.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. O. Roman (Rohdin, A. Čech), 41. Skalický (Lantoši, Järvinen) – 15. Macuh (J. Káňa), 24. Macuh (Kusko, Navrátil), 26. Nahodil (Navrátil), 32. Kunc (Navrátil, Řezníček). Rozhodčí: Hribik, Jaroš – J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 2030.

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Knot (Kelly Klíma, A. Najman) – 1. Kaňák (Flek, Lintuniemi), 4. Moses (Cingel, Gazda), 8. Moses (Vincour, Cingel), 28. Gazda (Kohout), 30. Gazda (A. Zbořil, Holík), 30. Moses (Pospíšil, Vincour). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Kajínek, Zíka. Vyloučení: 5:5, navíc Kelly Klíma – Pospíšil oba 5 min. Využití: 0:3. Diváci: 4116.

Banes Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 5. Kondelík (Gulaš), 32. Gulaš (Štencel, Harris), 41. Gulaš (Kondelík, Pýcha), 51. Valský (Koláček, Chlubna), 54. Harris (M. Beránek, Štencel), 56. M. Beránek (Harris, Simon) – 27. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 52. Pytlík (Frolík, Slováček), 58. Smoleňák (Ticháček, Tralmaks). Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Lhotský, Klouček. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. Diváci: 6208.