Home Zahraničí Čína pozitivně přispěla k regionální a globální bezpečnosti a stabilitě

Čína pozitivně přispěla k regionální a globální bezpečnosti a stabilitě

FOTO - Xinhua

Podle zprávy tiskové agentury Nová Čína z 23. ledna tisková kancelář čínské Státní rady v úterý vydala bílou knihu o protiteroristickém právním systému a praxi, ve které se uvádí, že Čína provádí protiteroristické činnosti v souladu se zákony, což zvýšilo bezpečnost lidu, zajistilo národní bezpečnost a pozitivně přispělo k regionální a globální bezpečnosti a stabilitě.

Podle bílé knihy Čína aktivně podporovala vytváření norem pro prevenci terorismu v klíčových průmyslových odvětvích a místních oblastech, postupně formulovala a revidovala různé protiteroristické plány, povzbuzovala a podporovala protiteroristický vědecký výzkum a technologické inovace, prováděla specializovanou protiteroristickou práci v kombinaci s podporou lidu, vedla protiteroristické propagační a vzdělávací aktivity ve společnosti a neustále posilovala své protiteroristické schopnosti. Čína bude nadále pokračovat v boji proti násilným a teroristickým aktivitám a účinně chránit národní bezpečnost a sociální stabilitu, aby zajistila bezpečnost mas. 

V bílé knize se uvádí, že Čína přísně trestá teroristické aktivity a zločiny, a rovněž věnuje velkou pozornost výchově bez trestu, aby zachránila většinu lidí, kteří byli ovlivněni extremistickými myšlenkami, ale jejichž činy dosud nevyvolaly vážné škodlivé následky. Příslušné vládní orgány, Federace žen a další společenské organizace a náboženské skupiny, školy a rodiny musí úzce kooperovat, aby přijaly řadu intervenčních opatření založených na různých charakteristikách lidí ovlivněných extremistickými myšlenkami, aby zabránily dalším škodám.

Bílá kniha navíc poukazuje na to, že Čína se účastní 12 celosvětových protiteroristických úmluv a podporovala formulaci řady dokumentů, jako je například Šanghajská úmluva o boji proti terorismu, separatismu a extremismu, Dohoda o spolupráci při ochraně hranic mezi členskými státy Šanghajské organizace pro spolupráce (ŠOS) a dalších, a pozitivně přispěla k regionální a globální bezpečnosti a stabilitě.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here