Čína představila opatření na podporu spotřeby

Hlavní čínský hospodářský stratég v pondělí představil řadu opatření na podporu spotřeby v rámci úsilí o udržení hospodářského oživení a podporu kvalitního rozvoje.

Země se zavázala, že podpoří spotřebu široké škály položek a služeb, včetně vozidel na nové energie (NEV), domácích spotřebičů, elektroniky, stravování, kulturního a turistického sektoru, jakož i spotřebu ve venkovských oblastech. Rovněž se zavázala podpořit nepružnou poptávku po bydlení a zlepšování životního standardu, jak se uvádí v oznámení vydané Národní komisí pro rozvoj a reformy (NDRC).

Místní úřady by neměly zavádět nová opatření omezující koupi automobilů, přičemž regiony, které již omezující opatření týkající se nákupu automobilů zavedly, by je měly zdokonalit, aby se přizpůsobily místním podmínkám, uvedla NDRC ve svém oznámení.

Podle oznámení je třeba usilovat o vybudování kvalitní nabíjecí infrastruktury, podporovat používání vozidel NEV ve venkovských oblastech a zachovat a zlepšovat příznivé daňové pobídky pro nákup vozidel NEV.

Státní ekonomický stratég rovněž prosazuje podporu spotřeby domácích spotřebičů zavedením zpětného odběru a recyklace použitých domácích spotřebičů, uvádí se v oznámení.

Ve zprávě se uvádí, že cílem těchto opatření, která schválila Státní rada, je lépe realizovat strategii rozšiřování domácí poptávky, plně využít zásadní úlohu spotřeby při stimulaci hospodářského růstu a udržet kvalitní rozvoj země.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy