Čínský prezident Si Ťin-pching: Vztahy s Ruskem se neustále rozvíjejí kupředu

Čínský prezident Si Ťin-pching 16. května ocenil vztahy s Ruskem v době, kdy obě země slaví 75 let diplomatických vztahů.

Díky společnému úsilí obou stran se vztahy mezi Čínou a Ruskem neustále posouvají kupředu se zvýšenou komplexní strategickou koordinací a další spoluprací v oblasti ekonomiky a obchodu, investic, energetických vztahů a mezilidských výměn na sub-národní úrovni a v dalších oblastech, řekl čínský prezident Si Ťin-pching při setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem během jednání ve velké skupině v Paláci lidu v Pekingu.

Si Ťin-pching poukázal na to, že Putinova cesta do Číny je jeho první zahraniční návštěva od začátku jeho nového funkčního období v úřadu ruského prezidenta, což plně demonstruje velký význam, který Putin a ruská vláda přikládají rozvoji čínsko-ruských vztahů. Čína to velmi oceňuje, řekl čínský prezident.

Si řekl, že Čína podporuje čínskou modernizaci na všech frontách a postupuje rychleji, aby podporovala výrobní síly nové kvality prostřednictvím vysoce kvalitního rozvoje, což vnese nové hnací síly do globálního hospodářského růstu.

Čína i Rusko jsou stálými členy Rady bezpečnosti OSN a hlavními rozvíjejícími se trhy, poznamenal Si Ťin-pching. Prohloubení strategické koordinace, rozšíření vzájemně výhodné spolupráce a sledování obecného historického trendu světové multipolarity a ekonomické globalizace je společná strategická volba obou zemí, řekl Si Ťin-pching svému ruskému protějšku.

Si řekl, že věří, že obě strany by měly považovat 75. výročí navázání diplomatických vztahů za nový výchozí bod, dále koordinovat své rozvojové strategie a pokračovat v obohacování bilaterální spolupráce, aby přinesly větší výhody oběma zemím a jejich lidem.

Čínský prezident také vyjádřil ochotu spolupracovat s Putinem na společném řízení budoucího směřování bilaterálních vztahů a vytváření nových plánů spolupráce mezi oběma zeměmi v různých oblastech.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy