Davos doufá, že svět znovu »obnoví důvěru« a bude směřovat kupředu

Moderátorka Zou Yun vedla exkluzivní rozhovor s prezidentem Světového ekonomického fóra Klausem Schwabem. Její zásadní otázka zněla: Pane profesore Schwabe, mnohokrát vám děkuji, že jste přijal pozvání na náš rozhovor. Teď je pro vás pravděpodobně nejrušnější období roku, protože političtí vůdci, obchodní elity a zástupci všech společenských vrstev se sjíždějí do Davosu na roční zasedání Světového ekonomického fóra. První otázka je, pane profesore, co si myslíte, že bude zajímavé na letošním ročním zasedání Světového ekonomického fóra? Proč bylo vybrané téma »Obnova důvěry«?

Prezident Světového ekonomického fóra Klaus Schwab: Nejprve se na začátku roku koná roční zasedání Světového ekonomického fóra. To nám a politikům na celém světě umožňuje mít ucelený přehled o tom, co se ve světě děje. Mohou pak hledat konsensus a pokud možno nějaká řešení mnoha problémů, kterým dnes čelíme.

Proč jsme si tedy vybrali téma »Obnova důvěry«? Pokud porovnáme dnešní svět se světem před začátkem pandemie covid-19, tak zjistíme, že globální atmosféra je úplně jiná. Zaprvé, svět se stává skličujícím a rozděleným. V tomto případě se důvěra vytrácí a do určité míry ztrácíme důvěru jeden k druhému. A pod tlakem mnoha krizí se stáváme sebestřednějšími. Pokud jste příliš egoističtí, upřednostníte sami sebe a zničíte atmosféru důvěry. Proto doufáme, že při definování cílů letošního výročního setkání vytvoříme nového a konstruktivnějšího ducha.

Stejně tak budoucí perspektiva a důvěra v budoucnost jsou důvodem, proč jsme zvolili téma »Obnova důvěry«. Kdo věří druhým, bude jim vždy věřit. Lidé by se neměli starat jen sami o sebe. Důvěru ostatních si můžete získat pouze tím, že se budete zajímat o své okolí. Tohle téma má jeden princip a dvě strany. Nejprve je třeba znovu získat důvěru v budoucnost. Potom je třeba připomenout všem, že jsme mezinárodní společenství, »správci« globální budoucnosti a »správci« přírody.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy