Druhá největší švýcarská banka se »propadá do podsvětí«

Akcie banky Credit Suisse se dnes propadly o téměř 30 procent a poprvé se dostaly pod hranici dvou švýcarských franků. Credit Suisse je druhou největší bankou ve Švýcarsku.

Banka v úterý zveřejnila zprávu, v níž přiznává »nedostatky« ve vnitřní kontrole. Ta následovala po řadě skandálů, které podkopaly důvěru investorů a klientů.

»Credit Suisse se nadále propadá do podsvětí,« napsal v komentáři k situaci list Le Temps. Upozornil na prohlášení největšího akcionáře Credit Suisse, Saudi National Bank, která má 9,8procentní podíl, že »rozhodně« nechce poskytnout švýcarské bance další podporu zvýšením své účasti na jejím kapitálu. Amar Chudajrí, šéf saúdské finanční instituce, řekl agentuře Bloomberg, že pokud podíl překročí 10 %, »vstoupí v platnost řada nových pravidel«. »Nejsme nakloněni vstupu do nového regulačního režimu,« dodal.

Banka loni na podzim oznámila restrukturalizaci, ale klienti dál vybírali své vklady. Šéf banky Ulrich Körner v úterním rozhovoru pro agenturu Bloomberg připustil, že odliv peněz, i když méně závažný, pokračuje.

Současný pokles akcií Credit Suisse je způsoben i dalšími důvody. Již v pondělí se její akcie, stejně jako akcie některých dalších evropských bank, propadaly na vlně bankrotu americké banky Silicon Valley Bank.

(ici, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy