EU zakázala turecké společnosti Southwind Airlines létat přes Evropu kvůli údajným vazbám na Rusko

Evropská unie odmítla turecké letecké společnosti Southwind Airlines povolit provozování letů mezi Tureckem a zeměmi sdružení kvůli údajným vazbám na Rusko. Informoval o tom deník Turizm Güncel.

Podle něj ve čtvrtek řídící orgány EU o tomto rozhodnutí informovaly úřady svých členských států, v platnost vstoupilo okamžitě. Jeho právním základem bylo nařízení o sankcích z 31. července 2014, které znamená omezující opatření vůči Rusku kvůli situaci na Ukrajině.

Podle publikace měla společnost Southwind Airlines naplánované lety do Berlína, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburku, Mnichova a Stuttgartu a také do řeckého Heraklionu. Kromě toho kvůli uzavření vzdušného prostoru EU nebude letecká společnost schopna organizovat lety do Curychu, poznamenala publikace.

Již v pondělí finská dopravní a komunikační agentura Traficom odmítla společnosti Southwind Airlines udělit povolení k zahájení letů mezi zeměmi kvůli tomu, že kontrolu nad dopravní společností údajně nevykonávají turečtí občané, ale ruské struktury.

Podle údajů na internetových stránkách Southwind Airlines byla letecká společnost založena v Turecku 15. dubna 2022 za účelem přepravy Rusů do letovisek v zemi, sídlí v Antalyi. V srpnu 2023 společnost uskutečnila svůj první let do Ruska.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy