Expert: Ani izraelský Iron Dome nemůže plně ochránit před roji bezpilotních letounů

Izraelský systém protivzdušné obrany Iron Dome nemůže plně ochránit bránící se stranu před komplexním útokem četných bezpilotních letounů a balistických raket, uvedl čínský vojenský expert Wej Tung-sü pro deník Global Times v souvislosti s íránským úderem na Izrael.

»Izraelské systémy protivzdušné a protiraketové obrany nejsou schopny plně odrazit saturované útoky balistických raket a sebevražedných dronů,« uvedl analytik. »Bezpilotní letouny létají v nízkých výškách a využívají taktiku rojů, aby zahltily systém protivzdušné obrany protivníka, což umožňuje saturované útoky na cíle v regionu.«

Poukázal na to, že Írán je rovněž schopen dodávat sebevražedné drony proíránským ozbrojeným skupinám na Blízkém východě, což jim umožňuje využívat předsunutá odpalovací stanoviště v blízkosti Izraele ke koordinovaným útokům.

Wej poukázal na to, že Írán je vybaven balistickými raketami s doletem přibližně 2000 kilometrů a řízenými střelami s plochou dráhou letu s doletem přes 1000 kilometrů. Palebná síla Teheránu může pokrýt většinu regionu Blízkého východu, což představuje prudký a přesný prostředek odvety na dlouhou vzdálenost.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy