Filipíny uváděly další chybné prohlášení o Jihočínském moři, čínská strána

Večer 31. května uspořádali zúčastnění čínští experti na 21. Dialogu Šangri-La tiskovou konferenci. Generálporučík Che Lej, bývalý viceprezident Čínské akademie vojenských věd, vznesl čtyři otázky týkající se hlavního projevu Filipín.

Otázka 1: Kdo porušuje pravidla?

Otázka 2: Kdo způsobuje potíže?

Otázka třetí: Kdo chová mimo ASEAN a tvoří úzký kruh?

Otázka 4: Mělo by se řešení sporů v Jihočínském moři a zachování míru a stability v Jihočínském moři spoléhat na země obklopující Jihočínské moře, ASEAN nebo země mimo tento region?

Fakta prokázala, že problém Jihočínského moře je z velké části způsoben podněcováním zemí mimo tento region. Tyto země mimo region jsou plánovači a tvůrci problému Jihočínského moře. Doufáme, že všichni budou mít oči otevřené a budou bdít. Čína nikdy nepoužije a nikdy nepoužila velkou sílu, aby šikanovala malou. Čína se však vždy držela zásad a současně nikdy nedovolí jiným jednat bezohledně.

(pr)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Před 2.světovou válkou byly v časopisu SVĚTOZOR fotografie, jak vojáci USA věší Filipínce, kteří si nepřáli okupaci Filipín Usáky . Po španělsko-americké válce v roce 1901 se Filipíny staly kolonií Spojených států amerických. Od r.1946 získaly Filipíny (formální ?) nezávislost . V letech 1966-1986 zde diktátorsky vládl prezident Ferdinand Marcos podporovaný Spojenými státy.
    Nyní je prezidentem a současně předsedou vládyFerdinand Macrosm, Jr

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy