Francouzská policie zadržela za tři dny 3200 lidí

Za poslední tři dny francouzská policie zadržela 3200 osob během nepokojů, které zachvátily zemi poté, co policista zabil v Nanterre 17letého mladíka, uvedl francouzský ministr vnitra Gerald Darmanin během pondělního brífinku.

»Orgány činné v trestním řízení byly velmi aktivní. Za tři dny bylo zadrženo celkem 3200 osob, což je bezprecedentní číslo,« uvedl s tím, že průměrný věk zadržených je 17 let. »Z těchto 3200 osob nemělo 60 % nikdy předtím žádné problémy se zákonem,« zdůraznil ministr.

Darmanin dodal, že »je třeba udržovat otevřenou komunikační linii se sousedy a zároveň být tvrdý vůči chuligánům«. »Neměli bychom hledat sociální vysvětlení nepokojů tam, kde nejsou,« domnívá se.

Nepokoje ve Francii začaly 27. června poté, co sedmnáctiletý řidič odmítl uposlechnout příkaz dopravního policisty. Policista, který na mladíka alžírského původu vystřelil ze služební zbraně, byl zadržen.

Francouzský prezident Emmanuel Macron během nedělního jednání v prezidentském paláci prohlásil, že úřady se postaví na stranu policie a četnictva. Požadoval, aby ministerstvo vnitra a ministerstvo spravedlnosti přijaly veškerá nezbytná opatření k obnovení veřejného pořádku v republice.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy