Globální správa klimatu vyžaduje spolupráci Číny a USA

Podle tiskové zprávy zveřejněné ve čtvrtek čínskou ambasádou ve Spojených státech zdůraznil čínský velvyslanec ve Spojených státech nezbytnost bilaterální spolupráce pro globální správu klimatu.

Čínský velvyslanec ve Spojených státech Sie Feng to řekl prostřednictvím videa na slavnostním zahájení čínsko-americké akce na vysoké úrovni o vnitrostátních opatřeních v oblasti klimatu.

Tváří v tvář změně klimatu sdílejí všechny země dobré i zlé, řekl Sie a dodal, že pouze prostřednictvím spolupráce můžeme dosáhnout vítězných výsledků, zatímco ze hry s nulovým součtem nikdo nevzejde jako vítěz.

Čína provádí skutečné akce v boji proti změně klimatu a dodržuje své závazky a drží se cesty zeleného, nízkouhlíkového a udržitelného rozvoje, řekl Sie.

Jako největší rozvojová a rozvinutá země mají Čína a Spojené státy příslušné silné stránky v energetické transformaci a oběhové ekonomice, uvedl Sie Feng.

Dodal, že obě země mají všechny důvody vzájemně čerpat a doplňovat se, a jejich spolupráce v oblasti klimatu má obrovský potenciál a jasné vyhlídky.

Vize spolupráce Číny a USA v oblasti klimatu musí být přeložena do skutečné akce na vnitrostátní úrovni, což vyžaduje účast podniků, think-tanků a sociálních organizací z obou zemí, řekl Sie.

Čínsko-americká akce na vysoké úrovni o vnitrostátních opatřeních v oblasti klimatu se koná v Kalifornii, je důležitým krokem obou zemí k realizaci konsensu dosaženého mezi oběma hlavami státu na summitu v San Franciscu a k rozšíření bilaterální spolupráce v oblasti klimatu.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy