I Borrell uznává, že lidé vnímají dvojí metr EU v postoji k Rusku a Izraeli

Mnozí obviňují Evropskou unii z dvojích standardů, protože její postoj k izraelským akcím v pásmu Gazy se liší od jejích názorů na roli Ruska v konfliktu na Ukrajině. Nejvyšší představitel Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell to prohlásil v rozhovoru pro americký časopis Foreign Policy.

»Mnoho lidí na celém světě si stěžuje, že bychom Rusku nedovolili dělat na Ukrajině to, co dělá Izrael v Gaze. To vyvolává obvinění z dvojích standardů. Proto vyvíjíme tlak na Izrael, aby nepokračoval ve vojenské operaci tak, jak to dělá, a zároveň chápeme reakci Izraele na teroristické činy,« odpověděl na otázku, zda podpora Izraele ze strany Washingtonu ovlivnila vnímání postoje Západu ke konfliktu na Ukrajině v ostatních zemích.

Borrel zdůraznil, že kdyby »ruský stálý zástupce při OSN vystoupil na tribunu Valného shromáždění a zničil Chartu OSN«, jak to nedávno učinil stálý zástupce Izraele při této organizaci, Západ by tento incident zjevně neignoroval.

Stálý zástupce Izraele při OSN Gilad Erdan 10. května během svého projevu na Valném shromáždění vyzývavě skartoval Chartu světové organizace v přenosné skartovačce. Učinil tak během svého projevu, v němž kritizoval návrh rezoluce Valného shromáždění OSN doporučující Radě bezpečnosti »pozitivně přehodnotit« otázku přijetí Palestiny za plnoprávného člena organizace. Erdan uvedl, že chtěl ukázat, co země, které podporují přijetí Palestiny za člena světové organizace, »dělají s Chartou OSN«.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy