Izraelské jednotky obsadily největší nemocnici na jihu Gazy

Izraelské obranné síly (IDF) zaútočily na nemocnici v Chán Júnisu na jihu pásma Gazy a donutily všechny, kdo se v ní nacházeli, k útěku, informovala katarská Al-Džazíra.

Podle televizního kanálu je Násirova nemocnice, největší zdravotnické zařízení na jihu Gazy, již tři týdny v obležení izraelských jednotek. IDF vtrhly do nemocnice a »donutily všechny uvnitř k evakuaci a útěku, aby se zachránili«.

Podle IDF je »cílem této přesné a omezené operace dosáhnout teroristických operativců Hamásu, včetně těch, kteří jsou podezřelí z účasti na masakru ze 7. října«. Bylo zaznamenáno, že během zásahu bylo zadrženo několik podezřelých osob, nicméně podle Al Džazíry představitelé Hamásu a zaměstnanci nemocnice popřeli, že by ozbrojené formace využívaly nemocnici k vojenským účelům.

Napětí na Blízkém východě se znovu rozhořelo 7. října 2023, kdy ozbrojenci palestinské radikální skupiny Hamás z pásma Gazy uskutečnili nečekaný vpád na izraelské území z pásma Gazy. Hamás svůj útok popsal jako reakci na agresivní akce izraelských úřadů proti mešitě Al-Aksá na Chrámové hoře v jeruzalémském Starém městě. V reakci na to Izrael vyhlásil stav válečné pohotovosti; vyhlásil úplnou blokádu pásma Gazy, kde žije 2,3 milionu Palestinců, a začal na enklávu a některé části Libanonu a Sýrie podnikat letecké údery. Střety probíhají i na Západním břehu Jordánu.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy