Kandidátka na prezidentku USA Haleyová věří, že novým vůdcem bude buď ona, nebo Harrisová

Bývalá americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová, která se uchází o nominaci na prezidentskou kandidátku Republikánské strany za Spojené státy, uvedla, že příštím americkým lídrem se stane buď ona, nebo viceprezidentka Kamala Harrisová, neboť ani současný americký prezident Joe Biden, ani jeho předchůdce Donald Trump tuto roli kvůli věku nezvládnou.

»Potřebujeme někoho, kdo bude osm let tvrdě pracovat ne pro sebe, ale pro americký lid. Strana, která se zbaví svého osmdesátiletého kandidáta, bude tou, která zvítězí. Spojené státy budou mít prezidentku. Budu to buď já, nebo Kamala Harrisová,« řekla Haleyová v rozhovoru pro CNN.

Podle jejího názoru mají Biden i Trump »snížené duševní schopnosti«. »Snažím se oba tyto muže přemoci, protože potřebujeme vůdce, který bude reprezentovat novou generaci,« poznamenala Haleyová.

Dodala, že z volebního klání neodstoupí, protože nechce, aby její děti nebo děti kohokoli jiného žily tak, jak žijí Američané nyní.

Prezidentské volby v USA se budou konat v listopadu. Biden 25. dubna 2023 prohlásil, že bude usilovat o znovuzvolení do nejvyššího úřadu země. Jeho předchůdce Trump oznámil, že že se volebního klání zúčastní již v listopadu 2022. Je považován za favorita v boji o republikánskou prezidentskou nominaci, jeho hlavní soupeřkou je Nikki Haleyová.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy