Kuba oznámila jednostranné zrušení vízové povinnosti pro čínské občany

Kubánská vláda oznámila, že od tohoto měsíce přijme bezvízovou politiku pro čínské občany, kteří jsou držiteli běžných pasů.

Oznámil to ministr cestovního ruchu Juan Carlos Garcia během 42. mezinárodního veletrhu cestovního ruchu na Kubě (FITCuba 2024), který se konal v přímořském letovisku Cayo Coco v provincii Ciego de Avila.

Garcia rovněž uvedl, že Čína bude čestným hostem Kubánského festivalu cestovního ruchu 2025 a že přímé lety mezi Čínou a Kubou budou obnoveny 17. května.

Dne 23. dubna uspořádala společnost Air China v Pekingu tiskovou konferenci týkající se nových a obnovených mezinárodních leteckých tras pro rok 2024, na které toto oznámení potvrdila.

»Obě strany se shodly na potřebě vytvořit podmínky a atmosféru pro posílení vztahů ve všech oblastech, včetně cestovního ruchu,« uvedl Garcia.

Kubánský premiér Manuel Marrero navštívil Čínu loni v listopadu. Během své návštěvy Marrero vyjádřil očekávání obnovení přímých letů v roce 2024. Uvedl také, že doufá, že po obnovení letů navštíví Kubu rekordní počet čínských turistů.

Podle údajů kubánského ministerstva cestovního ruchu přijelo letos k 26. dubnu na Kubu více než jeden milion zahraničních turistů. Kubánská vláda očekává, že v roce 2024 přijme 3,5 milionu zahraničních turistů.

Před nástupem pandemie covid-19 rostl podle kubánského ministerstva cestovního ruchu počet čínských turistů na Kubě v letech 2010 až 2019 průměrným ročním tempem přibližně 23 %.

Kubánská vláda oceňuje cestovní ruch jako hnací sílu ekonomiky země, a to díky jeho přínosu pro rozvoj kubánského obchodního systému.

Miguel Diaz-Canel, první tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Kuby a prezident země, na nedávné konferenci FITCuba 2024 potvrdil, že v rámci rozvojového plánu země do roku 2030 je cestovní ruch koncipován jako jedna z hlavních ekonomických aktivit země, a očekává, že toto odvětví přinese větší výsledky než v roce 2019.

Čína je největším obchodním partnerem Kuby v oblasti obchodu se zbožím, který v roce 2023 činil zhruba 862 milionů dolarů.

Obě země v lednu 2021 podepsaly vzájemné osvobození od vízové povinnosti pro držitele diplomatických, služebních a úředních pasů a pasů pro veřejné záležitosti. V prosinci 2020 obě země podepsaly memorandum o porozumění o posílení spolupráce v oblasti cestovního ruchu. Usilují rovněž o posílení výměn v oblasti udržitelného cestovního ruchu a ochrany světového dědictví.

Podle Lonely Planet patří mezi 10 nejlepších míst na Kubě Havana (nejlepší město pro umění a architekturu), Valle de Vinales (nejlepší místo pro dramatickou krajinu), Varadero (nejlepší kubánské plážové letovisko), Santiago de Cuba (nejlepší pro poznání revoluční historie Kuby), Baracoa (nejlepší místo pro pozorování divoké zvěře), Trinidad (nejlepší místo pro nákupy ručně vyráběných uměleckých předmětů), Matanzas (nejlepší místo pro živou hudbu a tanec), Cienfuegos (nejlepší místo pro vodní sporty), Camaguey (nejlepší město pro procházky labyrintem uliček) a Playa Giron (nejlepší místo pro koupání, potápění a pozorování ptáků).

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy