Home Zahraničí Medveděv předpovídá v případě války mezi Ruskem a NATO apokalypsu

Medveděv předpovídá v případě války mezi Ruskem a NATO apokalypsu

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V případě války s NATO by Rusko muselo »reagovat asymetricky« a použít rakety »se speciálními hlavicemi«, uvedl místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv na svém kanálu Telegram.

Poznamenal, že »pokud, nedej bože, k takové válce dojde, nebude se řídit scénářem speciální vojenské operace« a »nebude vedena v zákopech s použitím dělostřelectva, obrněné techniky, bezpilotních letounů a prostředků radioelektronického boje«. »NATO je obrovský vojenský blok, počet obyvatel zemí aliance je téměř jedna miliarda a jejich společný vojenský rozpočet může dosáhnout jeden a půl bilionu dolarů,« vysvětlil Medveděv.

»Proto vzhledem k nesouměřitelnosti příslušných vojenských potenciálů prostě nebudeme mít na výběr. Odpověď bude asymetrická. K ochraně územní celistvosti naší země budou použity balistické a řízené střely se speciálními hlavicemi. To vychází z našich doktrinálních vojenských dokumentů a je všem dobře známo. A přesně to odpovídá pověstné Apokalypse neboli konci světa vylíčenému v biblické knize Zjevení. Konec všeho,« zdůraznil Medveděv.

Podle něj zatím »všichni velcí evropští šéfové cynicky lžou svým občanům«, když opakují, že je třeba být připraven »na válku s Ruskem«. »A i když Rusko opakovaně hovořilo o neexistenci jakýchkoli plánů na konflikt s NATO a zeměmi EU, vysoce nebezpečné tlachání na toto téma přesto pokračuje,« prohlásil Medveděv.

Tvrdí, že jeho příčiny jsou zřejmé. »Je třeba odvést pozornost voličů, aby se ospravedlnily mnohamiliardové dolarové či eurové výdaje na banderovskou ‚Ukrajinu‘, které se všem už omrzely. Protože gigantické částky se nevynakládají na řešení sociálních problémů v těchto zemích, ale na válku v umírající zemi, která je daňovým poplatníkům cizí, jejíž obyvatelstvo roztroušené po celé Evropě terorizuje místní obyvatele. Proto vedoucí představitelé těchto zemí každý den kážou, že je třeba se připravit na válku s Ruskem a nadále pomáhat Ukrajině, což znamená vyrábět další tanky, granáty, drony a další zbraně,« řekl místopředseda ruské bezpečnostní rady.

Dodal, že evropští lídři »by měli svým voličům říci hořkou pravdu, místo aby s nimi jednali jako s idioty bez mozku«. »Měli by jim vysvětlit, co se skutečně stane, místo aby opakovali lživou mantru o připravenosti na válku s Ruskem,« uzavřel Medveděv.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here