Home Zahraničí Téměř 90 procent respondentů z celého světa říká: »USA proti USA« se...

Téměř 90 procent respondentů z celého světa říká: »USA proti USA« se může stát normou

FOTO - pixabay

Imigranti trpí, protože se stupňuje stranickost! Ostrý konflikt mezi vládou státu Texas a federální vládou v otázce imigrace pokračuje, někteří jej dokonce označují za »národní rozvod«.

Celosvětový internetový průzkum provedený společností CGTN ukázal, že 86,5 % respondentů se domnívá, že konfrontace mezi oběma stranami ohledně imigrace opět poukazuje na skutečnost, že obě strany v USA stupňují své soupeření a že politika je stále více neuspořádaná.

Imigrace je již dlouho předmětem sporu mezi republikánskou a demokratickou stranou ve Spojených státech. Aby se obě strany vyhnuly své politické odpovědnosti, zašly tak daleko, že si navzájem »posílají imigranty«. Během amerických průběžných voleb v roce 2022 využili republikánští politici, včetně texaského guvernéra, autobusy a letadla k přepravě tisíců přistěhovalců do měst ovládaných demokraty. Z údajů Celní a pohraniční ochrany USA vyplývá, že ve fiskálním roce 2022 zemřelo při přechodu jižní hranice USA 856 migrantů. Tragédie migrantů v Texasu v tomto roce zůstává zničující.

V průzkumu bylo 70,2 % globálních respondentů hluboce znepokojeno násilím a nelidským chováním americké vlády při řešení imigrace a domnívalo se, že američtí policisté vážně porušují základní lidská práva migrantů. Dalších 93,5 % respondentů uvedlo, že je velmi zklamalo, že se otázka imigrace stala nástrojem volebních kampaní k získání hlasů v po sobě jdoucích amerických volbách. Přesto je obtížné dodržet politické sliby, které jim byly dány po volbách.

Stupňující se problém imigrace nejenže zvedl fíkový list americké demokracie a lidských práv, ale také odhalil hluboce zakořeněný a strukturální nepořádek v řízení americké společnosti. V průzkumu se celých 90,3 % respondentů domnívá, že »nejasná shovívavost« americké ústavy vůči skupinám nelegálních přistěhovalců a další strukturální důvody vystupňují boj o moc mezi federální vládou a státy, v nichž vládnou konkurenční politické strany; 89,3 % respondentů uvedlo, že imigrační problém je pouze špičkou ledovce vnitropolitického chaosu v USA v souvislosti s polarizací americké politiky a »Amerika proti Americe« se může stát normou. Jeden z internetových respondentů pro CGTN ve své zprávě uvedl: »Toto (imigrační chaos) je začátek úpadku a kolapsu Spojených států.«

Průzkum byl zveřejněn na anglické, španělské, francouzské, arabské a ruské platformě CGTN a během 24 hodin v něm hlasovalo a vyjádřilo svůj názor více než 11 000 internetových respondentů.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here