NYT: Západní pomoc Kyjevu není na bojišti rozhodující

Západní vojenská pomoc Kyjevu situaci v bojové zóně na Ukrajině rozhodně nezměnila. Píše o tom deník New York Times s odvoláním na experty z Mezinárodního institutu pro strategická studia v Londýně a Institutu pro zahraničněpolitická studia ve Filadelfii.

Podle analytiků se s »příchodem západní pomoci« ukrajinským ozbrojeným silám »snáze bránily pozice«, ale na bojišti to »zatím nepřineslo rozhodující změnu«, uvádí list.

Ben Barry z Mezinárodního institutu strategických studií uvedl, že souhlas amerického prezidenta Joea Bidena s použitím amerických zbraní k úderům na cíle na ruském území »nezměnil situaci na bojišti«, ale ovlivnil postoj ostatních západních zemí k této otázce. Rob Lee z Foreign Policy Research Institute zase uvedl, že Rusko si udržuje značnou převahu v palebné síle a živé síle a bude pokračovat ve své ofenzivě po většinu roku.

Ruský prezident Vladimir Putin opakovaně zdůraznil, že dodávky nových zbraní Ukrajině situaci na frontě nezmění, ale povedou pouze k prodloužení konfliktu.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy