Manželky prezidentů navštívily Hanojskou národní univerzitu

Ráno 13. prosince místního času navštívila Pcheng Li-jüan, manželka čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, Hanojskou národní univerzitu ve společnosti Phan Thi Thanh Tam, manželky vietnamského prezidenta Vo Van Thuonga.

Když Pcheng Li-jüan dorazila, Phan Thi Thanh Tam ji vřele přivítala. Zástupci studentů drželi květiny a mávali státními vlajkami Číny a Vietnamu na pozdrav a atmosféra byla vřelá a přátelská.

Pcheng Li-jüan si vyslechla informace o založení a fungování školy a mezinárodních výměnách a vyjádřila naději, že obě strany budou dále posilovat výměnu a spolupráci v oblasti vzdělávání a že přivítají více mladých Vietnamců ke studiu v Číně, aby posílily vzájemné porozumění a přátelství.

V kulturním centru školy Pcheng Li-jüan a Phan Thi Thanh Tam jednaly se zástupci vietnamských studentů, kteří se učí čínsky. Studenti se s radostí podělili o své zkušenosti s výukou čínštiny a předvedli malou talentovou show. Pcheng Li-jüan pochválila studenty za jejich znalost čínštiny a bohaté nadání. Pcheng Li-jüan řekla, že jazyk je komunikačním mostem, a vyjádřila naději, že se budou pilně učit čínsky, dozví se více o Číně a budou ji více vnímat a stanou se vyslanci na podporu čínsko-vietnamské kulturní výměny, aby bylo čínsko-vietnamské přátelství předáváno dalším generacím.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy