Pákistán uzavřel kvůli ozbrojeným incidentům hranici s Afghánistánem

Pákistán uzavřel hranici s Afghánistánem v Jižním Vazíristánu (severozápadní provincie Chajbar Pachtunchvá) po ostřelování pákistánských kontrolních stanovišť z afghánského území. Informoval o tom deník Dawn.

Hranice byla uzavřena kvůli napjaté situaci poté, co se pákistánská kontrolní stanoviště v okrese Kurram hraničícím s afghánskými provinciemi Chóst, Paktíja a Nangarhár dostala pod palbu ze sousední strany. Při ostřelování, které bylo vedeno 10 kilometrů hluboko do pákistánského území za použití těžkých zbraní, byli zraněni čtyři pákistánští bezpečnostní pracovníci. Při odvetné palbě bylo zabito 12 účastníků útoku z afghánské strany.

Situace v Jižním Vazíristánu zůstává napjatá. V úterý byli v regionu zabiti čtyři civilisté při výbuchu, který byl pravděpodobně způsoben útokem bezpilotního letounu provedeným z Afghánistánu.

Radikální skupiny v Severním a Jižním Vazíristánu usilují o vytvoření takzvaného Islámského státu Vazíristán.

Vazíristán se nachází v pákistánské kmenové zóně na hranicích s Afghánistánem. Tato hornatá oblast je považována za jedno z horkých míst v Pákistánu kvůli aktivizaci bojovníků al-Káidy, kteří zde působí, a také na Taliban napojené organizace Tehreek-e-Taliban Pakistan a dalších extremistických struktur.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy