Home Sport Pařížští dopravci chtějí během letních olympijských her stávkovat

Pařížští dopravci chtějí během letních olympijských her stávkovat

FOTO - Twitter

Zaměstnanci Autonomní správy pařížské dopravy (RATP) varovali před sedmiměsíční stávkou, která začne 5. února a bude se týkat období letních olympijských a paralympijských her v Paříži, uvedla televizní stanice BFMTV s odvoláním na prohlášení jedné z největších odborových organizací v zemi, Všeobecné konfederace práce (CGT).

Stávka by měla trvat od 5. února do 9. září. Zapojí se do ní »všichni zaměstnanci RATP«, jak vyplývá z dopisu, který byl zaslán šéfovi dopravní správy Jeanu Castexovi. Rozhodnutí bylo učiněno v souvislosti s »neshodami, které byly konstatovány v pondělí 29. ledna ohledně neadekvátních mzdových opatření pro rok 2024«.

CGT předložila řadu požadavků, mezi něž patří »zrušení horní hranice sazeb, přehodnocení a rozšíření hodinového rozpětí pro příplatky a cestovní výdaje, vyjednání kratší pracovní doby na základě 32hodinového pracovního týdne« a zahrnutí »příplatku za zaměstnání« pro osoby s nízkými příjmy do služebního řádu.

Olympijské hry v Paříži se budou konat od 26. července do 16. srpna 2024. Již dříve starostka Paříže Anne Hidalgová uvedla, že dopravní systém francouzské metropole není na olympiádu, během níž město očekává příjezd až 20 milionů turistů, připraven. Náklady na cestování v městské dopravě se během olympijských a paralympijských her zdvojnásobí. Cena jedné jízdy metrem se zvýší ze současných 2,1 eura na 4 eura.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here