Po nálezu původce cholery byl v Oděské oblasti vyhlášen zákaz koupání a rybolovu

Úřady Oděské oblasti zavedly zákaz rybolovu a koupání v moři a otevřených sladkovodních nádržích v regionu, protože byly zjištěny původci cholery a dalších infekčních onemocnění. Informovala o tom tisková služba Oděské městské rady.

»Podle výsledků laboratorních vyšetření z minulého týdne byly ve vodě nalezeny původci infekčních onemocnění, včetně salmonel, rotavirů a astravirů, cholerových vibrií, parahaemolyticus, vajíček a larev lidských a zvířecích helmintů,« uvedla městská rada v prohlášení na svých internetových stránkách. Podle ní je také obsah E. coli výrazně vyšší, než je norma. V této souvislosti byl vyhlášen »kategorický zákaz« koupání v moři a lovu ryb a mořských plodů v otevřených vodních plochách. Podle městské rady je také nutné zdržet se konzumace ryb a mořských plodů.

Zákaz se týká otevřených vodních ploch v Oděské oblasti – Černého moře, ústí Bilhorod-Dnistrovského moře a Dunaje. Uvádí se, že opatření bylo přijato na základě zprávy hlavního hygienika Igora Kuzina, který 15. června informoval o zvýšeném riziku pro Oděskou oblast kvůli následkům zničení Kachovské vodní elektrárny.

Již dříve Kuzin informoval o záměru ukrajinských úřadů zakázat rybolov a koupání v moři v Oděské a Mykolajivské oblasti a také v Kyjevem kontrolovaných oblastech Chersonské oblasti kvůli tomu, že vodní plochy byly znečištěny po zničení Kachovské vodní elektrárny. Dne 9. června Sergej Bratčuk, poradce náčelníka Oděské oblastní vojenské správy, popřel zprávy o údajných případech cholery v regionu.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy