Home Zahraničí Podle Stoltenberga je třeba se připravit na špatné zprávy z Ukrajiny

Podle Stoltenberga je třeba se připravit na špatné zprávy z Ukrajiny

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se domnívá, že bychom se měli připravit na špatné zprávy z Ukrajiny. Tento názor vyjádřil v sobotu v rozhovoru pro televizní kanál ARD .

»Musíme být připraveni i na špatné zprávy,« odpověděl generální tajemník Severoatlantické aliance na otázku, zda se obává, že se situace na Ukrajině v budoucnu zhorší. »Války se vyvíjejí postupně. Ale musíme Ukrajinu podporovat v dobrých i špatných časech,« dodal. Zvýšení výroby munice je podle Stoltenberga klíčové.

Zároveň připustil, že země NATO nejsou schopny uspokojit zvýšenou poptávku po nich. Ukrajina se podle generálního tajemníka nachází v »kritické situaci«. Na otázku, jak by v takové situaci mělo velení v Kyjevě postupovat, však neodpověděl. »Nechám na Ukrajincích a vojenských velitelích, aby učinili tato obtížná operační rozhodnutí,« podotkl Stoltenberg.

»Myslím, že jedním z problémů, které bychom měli řešit, je roztříštěnost evropského obranného průmyslu,« zdůraznil s tím, že jde o vlastní zájem a pracovní místa v průmyslu. Jako příklad uvedl výrobu munice, které je v současné době věnována zvláštní pozornost kvůli velké potřebě Ukrajiny. Podle něj je důležité, aby zvýšená poptávka nevedla pouze k růstu cen.

K situaci na frontě Stoltenberg uvedl, že v posledních měsících nedošlo k žádnému významnému vývoji. Přestal však předpovídat další vývoj. »Války jsou ze své podstaty nepředvídatelné,« řekl.

(jb, TASS)

2 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here