Politička monitorující ruské volby byla nucena opustit Německo

Hamburská poslankyně Olga Petersenová, která v březnu monitorovala ruské prezidentské volby jako pozorovatelka, byla nucena opustit Německo, načež se usadila v Rusku, sdělil agentuře TASS Alexander Brod, člen Rady ruského prezidenta pro občanskou společnost a lidská práva.

Již dříve bylo oznámeno, že hamburská pobočka strany Alternativa pro Německo (AfD) zahájila řízení o vyloučení Petersenové ze strany. Předtím byla zákonodárkyně vyloučena z parlamentní skupiny AfD.

»Byly angažovány orgány pro mladistvé, které jí chtěly odebrat tři nezletilé děti, a byla rozpoutána mediální šikana. V důsledku toho byla nucena i s dětmi opustit Německo a usadit se v Rusku,« uvedl Brod.

Brod uvedl, že jako člen Rady pro lidská práva a předseda sdružení pomůže Petersenové spolu s kolegy s právním poradenstvím, potřebnými dokumenty a zaměstnáním.

»Tyto události připomínají atmosféru v nacistickém Německu, kdy byly v zemi vytvořeny nesnesitelné podmínky pro osobnosti kultury, vědy, práva a nejlepší němečtí intelektuálové museli ze země uprchnout,« řekl Brod.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy