Polsko jedná s USA o zvýšení americké vojenské přítomnosti v zemi

Varšava jedná s Washingtonem o navýšení amerického vojenského kontingentu na polském území. Uvedl to náměstek ministra národní obrany republiky Stanislav Wzentek ve vysílání prvního programu Polského rozhlasu.

»Ano, taková možnost existuje. V současné době probíhají nejen jednání, ale i konkrétní dohody, které se týkají toho, kde a v jakém množství by mohli být američtí vojáci umístěni,« odpověděl polský představitel obrany na otázku novináře rozhlasové stanice, zda je možné zvýšit vojenskou přítomnost USA v Polsku. Wzentekzdůraznil, že Varšava má zájem o »vojáky se specifickými specializacemi, kteří by posílili schopnosti polské armády«.

Již dříve rozhlasová stanice RMF24 informovala, že na zasedání Rady národní bezpečnosti 11. března, před svou návštěvou Washingtonu, si prezident Andrzej Duda přál zvýšit počet amerických vojáků v zemi. Téhož dne americký prezident Joe Biden prohlásil, že na polských hranicích není potřeba dalších amerických vojáků. Podle velvyslance USA ve Varšavě Marka Brzezińského je na polském území umístěno více než 10 000 amerických vojáků.
(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy