Další mládě tajemného a málo známého binturonga obohatilo již tříčlennou rodinku

Nejnovější mládě binturonga se narodilo 18. února, a to poměrně záhy po svém sourozenci, který přišel na svět před deseti měsíci, takže v expozici v Pavilonu indických šelem v ostravské zoo jsou aktuálně k vidění čtyři jedinci této největší cibetkovité šelmy.

Samice binturonga v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava obvykle rodí svá mláďata v době, kdy už jsou jedinci z předchozího vrhu odděleni a případně převezeni do jiných zoologických zahrad. Tentokrát však samice porodila výrazně dříve, takže v expozici je přítomen i její starší potomek, sameček narozený loni v květnu.

»Soužití v rodině ale funguje dobře, takže návštěvníci mohou netradičně vidět v expozici celkem čtyři binturongy, tedy kromě mláďat i oba jejich rodiče. Vzhledem k teplému počasí často vycházejí i do venkovního výběhu,« řekla Šárka Nováková, tisková mluvčí Zoo Ostrava.

Binturong (Arctictis binturong) patří sice mezi šelmy, ale je spíše všežravý. Je veden v Červeném seznamu (IUCN Red List of Threatened Species) jako zranitelný druh (Vulnerable). Chcete-li se dozvědět o tomto málo známém zvířeti více, nebo se podívat jak vypadal starší sourozenec dnešního mláděte zhruba po měsíci svého života, stačí kliknout na odkaz zde.

(mac)

FOTO, REPRO FOTO i VIDEO – Zoo Ostrava/Enrico Gombala

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy