Home Zahraničí Polský generál navrhuje, aby země EU vyhostily Ukrajince v branném věku

Polský generál navrhuje, aby země EU vyhostily Ukrajince v branném věku

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Bývalý velitel polských pozemních sil generál Waldemar Skrzypczak navrhl, aby země EU vyhostily ukrajinské občany v branném věku, kteří se nacházejí na jejich území.

»Měla by to být iniciativa vlád ve Varšavě, Paříži, Praze a všude tam, kde se nacházejí. Tyto vlády by měly Kyjevu pomoci s jejich deportací,« citoval Skrzypczaka zpravodajský a analytický web onet.pl. Podle generála taková opatření pomohou podpořit Kyjev, který má potíže s mobilizací.

Polské ministerstvo zahraničí v reakci na dotaz portálu vysvětlilo, že si je »vědomo současné situace související s odvody Ukrajinců v zahraničí, včetně Polska, jakož i problému, který to pro ukrajinskou stranu představuje«. Ministerstvo uvedlo, že zvažuje způsoby podpory Kyjeva a za nejlepší řešení považuje vyřešení těchto otázek »na evropské úrovni«.

Od února 2022 Ukrajina vyhlásila a opakovaně prodloužila všeobecnou mobilizaci, přičemž orgány země dělají vše pro to, aby se muži v branném věku nevyhýbali službě. Zejména mají zakázáno cestovat do zahraničí a ve státních institucích, na ulicích a na všech frekventovaných místech se rozdávají povolávací rozkazy. Podle ukrajinských médií velký počet mužů doslova nevychází z domova celé měsíce, aby nebyli posláni do bojové zóny. Zároveň zaměstnanci vojenských komisí pronásledují mobilizované muže, vyhrožují jim zbraněmi a používají násilí.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here