Polští zemědělci opět blokují silnice a hraniční přechody s Ukrajinou

Polští zemědělci v rámci všeobecné protestní akce vyhlášené na 20. února blokují dopravu na silnicích po celé zemi a také hraniční přechody s Ukrajinou. Informovala o tom rozhlasová stanice RMF FM.

Podle jejích údajů protesty začaly na 180 místech po celém Polsku. Zemědělci vyjeli se zemědělskou technikou na silnice a také do ulic některých velkých měst v zemi, včetně Krakova. Od 11.00 protestující blokují průjezd ke dvěma hraničním přechodům na hranicích s Ukrajinou v Dorohusku a Medyce. Odborový svaz Solidarita již dříve slíbil, že během protestů 20. února zablokuje všechny kontrolní body na polsko-ukrajinské hranici.

Polští zemědělci zahájili 9. února rozsáhlé protesty a blokády přechodů na hranicích s Ukrajinou. Agrárníci požadují omezení nebo úplný zákaz dovozu levných zemědělských produktů z Ukrajiny, posílení podpory národního chovu hospodářských zvířat a také vyjadřují nesouhlas se strategií Evropské unie Green Deal, která předpokládá dosažení nulových emisí uhlíku do roku 2050. Protest podporuje vedení polského ministerstva zemědělství.

Odborový svaz Solidarita 13. února uvedl, že zemědělci budou 20. února během všeobecného protestu blokovat všechny hraniční přechody s Ukrajinou. Dne 27. února uspořádají polští zemědělci »pochod na Varšavu«, ke kterému se připojí jejich kolegové z dalších zemí EU.

(jb, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

 1. Z diskuse na DEZINFORMAČNÍM webu:
  „Více než 30 % venkovské půdy na Ukrajině patří společnosti BlackRock. Karpaty kácí Ikea. Všechny přístavy na Ukrajině patří Británii.
  Jinak proč byla Evropa zaplavena ukrajinským obilím?!
  Co jiného těmto novodobým otrokům zbývá.“
  —————
  BlackRock je banka v USA. Jejími akcionáři jsou , mimo jiné, další banky i mimo USA. Tato banka nepodléhá žádnému bankovnímu dozoru.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy