Nic netrvá věčně

Svět nikdy nemůže normálně fungovat, pokud jedna strana – která a priori, ze zásady, a nejvíce ze všeho na truc, nevěří té druhé – tu důvěryhodnost sama postrádá. Přičemž se ovšem za tu jedinou důvěryhodnou bez uzardění vydává a nutí všechny kolem, aby ji právě takto vnímali.

Konkrétních příkladů existuje bezpočet – já vezmu ten nejkřiklavější, a sice válku na Ukrajině. Zjednoduším a zkrátím to, abych byl co nejvýstižnější. Putin prohlásí, že Česko, Polsko atd. nenapadne, ovšem druhá strana okamžitě spustí hysterickou reakci, vinící ruského prezidenta ze lži, anžto totéž tvrdil v souvislosti s Ukrajinou, a přesto do ní vojensky vstoupil. Úmyslně neužívám výraz »napadl«, neboť po mnoho let zpátky byli ukrajinským režimem napadáni Rusové v Doněcku, Luhansku apod. Tento argument ale ta druhá strana opomíjí. Ryze účelově, samozřejmě. Podstatné je vykřičet do veřejného prostoru skrze zednářská média, že Putin je lhář, že mu není možné věřit, poněvadž Ukrajina apod.

Budu se opakovat po milionté – nicméně totožná konstrukce je užívána i v kontextu západními mocnostmi a Spojenými státy Rusku garantovaná hranice NATO z počátku 90. let minulého století po zániku Varšavské smlouvy.

Kdo tedy lže, když všechno bylo nakonec jinak? – nikoli v nepodstatných detailech, ale s obratem o 180 stupňů? Komu nelze věřit? Nebo Minské dohody…, vrátím-li se ještě k Ukrajině. Výrok německé kancléřky Merkelové je přece zdokumentovaný – »už když jsme je podepisovali, věděli jsme, že je nedodržíme, jen jsme potřebovali získat čas k vyzbrojení Ukrajiny«, to jsou její slova. Kdo z koho potom dělá vola? Kam expandovalo Rusko po rozpadu SSSR a kam expandovalo NATO po rozpadu Varšavské smlouvy? Odpovědi jsou přece nezpochybnitelné, v nerozmazaných obrysech viditelné na první pohled. Ano, opakuji se, netřeba mi to připomínat, ale proč nás tyto zřejmosti a samozřejmosti vidí tak málo?

Nebo si vezměte způsob, jakým média informují o rusko-ukrajinském konfliktu. Rusko PRÝ sestřelilo…, Rusko ZŘEJMĚ zasáhlo, ASI dobylo, PRAVDĚPODOBNĚ postoupilo, MOŽNÁ obsadilo… (důkazy, byť mimo pochybnost, se neberou na zřetel), avšak Ukrajina sestřelila, zasáhla, dobyla, postoupila, obsadila… vše bez oněch zpochybňujících částic, příslovcí… (pravda, důkazů rovněž netřeba) jako konstatování stoprocentního faktu. Čím více je to do nebe volající, tím zběsileji se tupé stádo žene za svými vůdci. Jenže pozor, jak praví jedno lidské mudro – nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně…

Robert Fish

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel lhali před svým zvolením a lžou i potom. Ze lhaní Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla je normálním lidem na blití. Vládne nám prolhaný ksindl.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy