Home Zahraničí Si Ťin-pching posílá pozdravy k Svátkům jara i nečlenům KS Číny

Si Ťin-pching posílá pozdravy k Svátkům jara i nečlenům KS Číny

Čínský prezident Si Ťin-pching, který je zároveň generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Číny (ÚV KS Číny) a předsedou Ústřední vojenské komise, se účastní každoročního setkání s nečleny KS Číny před Svátky jara ve Velkém sále lidu v Pekingu 7. února 2024. FOTO - Xinhua

Si Ťin-pching, generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Číny (ÚV KS Číny), ve středu před Svátky jara neboli Čínským Novým rokem slavnostně pozdravil lidi z politických stran, které nejsou členy KS Číny, a z Všečínské federace průmyslu a obchodu (ACFIC), osobnosti bez stranické příslušnosti a další členy jednotné fronty.

Si, který je zároveň čínským prezidentem a předsedou Ústřední vojenské komise, zaslal pozdravy, když se zúčastnil každoročního setkání s nečleny KS Číny ve Velké síni lidu v Pekingu.

Přijetí se zúčastnili také Wang Chu-ning, předseda Národního výboru Čínské lidové politické poradní konference, Cchaj Čchi, ředitel Generální kanceláře Ústředního výboru KS Číny, a Ting Süe-siang, vicepremiér Státní rady. Všichni jsou členy Stálého výboru politického byra Ústředního výboru KS Číny.

Si prohlásil, že rok 2023 je výjimečný. Poznamenal, že po celý rok vedl Ústřední výbor KS Číny celou stranu a čínský lid k plnému uplatňování hlavních zásad 20. celostátního sjezdu KS Číny a k jednání podle obecné zásady usilování o pokrok při zajištění stability.

Odolali jsme vnějšímu tlaku a překonali domácí potíže, vyvinuli jsme veškeré úsilí k posílení hospodářského oživení a rozvoje a dosáhli jsme primárních plánovaných cílů hospodářského a sociálního rozvoje, uvedl Si.

Začali jsme dobře a v našem úsilí je mnoho důležitých momentů, řekl Si a poznamenal, že v oblasti vědeckotechnických inovací bylo dosaženo nových průlomů.

Mezitím jsme účinně přijali protiopatření proti řadě přírodních katastrof, dodal Si.

Tyto úspěchy byly výsledkem nejen silného vedení KS Číny, ale také houževnatého úsilí a společného úsilí lidí ze všech oblastí společnosti, včetně politických stran, které nejsou členy KS Číny, ACFIC a osobností bez stranické příslušnosti, řekl.

Si poznamenal, že politické strany mimo KS Číny a osobnosti bez stranické příslušnosti v uplynulém roce nadále posilovaly ideologický a politický konsensus pro spolupráci více stran.

Uvedl, že vyjádřily své názory a poskytly rady ke klíčovým a palčivým problémům v procesu podpory čínské modernizace a dosáhly nového pokroku ve službách hospodářského a sociálního rozvoje.

Si poté vyjádřil vděčnost jménem Ústředního výboru KS Číny.

Na rok 2024 připadá 75. výročí založení Čínské lidové republiky a je rozhodujícím rokem pro dosažení cílů a úkolů 14. pětiletého plánu, uvedl Si a vyzval k úsilí o účinné zlepšení kvality ekonomiky a podporu jejího růstu v rozumném rozsahu s cílem pokročit v čínské modernizaci.

Vyzval politické strany, které nejsou členy KS Číny, ACFIC a osobnosti bez stranické příslušnosti, aby vyvinuly mimořádné úsilí v oblasti výzkumu, konzultací a projednávání, demokratického dohledu a vlastní výstavby a přispěly tak moudrostí a silou k podpoře čínské modernizace.

Si vyjádřil naději, že politické strany mimo KS Číny, ACFIC a osobnosti bez stranické příslušnosti mohou posílit institucionální důvěru a udržovat, rozvíjet a zlepšovat nový typ čínského systému politických stran.

Vyjádřil naději, že mohou vytvořit široký konsenzus, který pomůže podpořit čínskou modernizaci, a posílit politické vedení s cílem neustále zlepšovat úroveň vlastní výstavby.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here