Si Ťin-pching se setkal s brazilským viceprezidentem Geraldem Alckminem

Čínský prezident Si Ťin-pching se odpoledne 7. června setkal s brazilským viceprezidentem Geraldem Alckminem ve Velkém sále lidu v Pekingu.

Si Ťin-pching poukázal na to, že Čína a Brazílie jsou stejně smýšlející dobří přátelé a dobří partneři, kteří jdou vpřed ruku v ruce. V dubnu loňského roku dosáhl Si Ťin-pching s prezidentem Luizem Ináciem Lulou da Silvou důležitého konsenzu o vedení čínsko-brazilských vztahů v nové éře a do nové budoucnosti. V uplynulém roce se se společným úsilím obou stran neustále prohlubovala vzájemná strategická důvěra mezi oběma zeměmi, pokračovala praktická spolupráce a obě země úzce spolupracovaly při mezinárodních příležitostech. To nejen podporuje jejich vlastní rozvoj, ale také to účinně chrání společné zájmy rozvojových zemí.

Si Ťin-pching zdůraznil, že jako hlavní rozvojové země a důležité země rozvíjejících se trhů sdílejí Čína a Brazílie rozsáhlé společné strategické zájmy. Vztah mezi oběma zeměmi daleko přesahuje bilaterální rámec a má příkladný význam při prosazování jednoty a spolupráce mezi rozvojovými zeměmi, jakož i světového míru a stability. Obě strany by měly pochopit strategickou povahu svých vztahů, posílit vzájemný prospěch svých vztahů a nadále zintenzivňovat strategickou koordinaci. Čína je ochotna spolupracovat s Brazílií, aby i nadále podporovala průkopnického ducha odvahy být první a aby vytvořila strategické plány pro bilaterální vztahy s více perspektivní vizí. Čína je ochotna vzít oslavu 50. výročí navázání diplomatických styků jako příležitost ke komplexnímu posílení výměn mezi zákonodárnými orgány, politickými stranami a samosprávami, a spolupráce v kultuře, školství, cestovním ruchu, v oblasti mládeže a v dalších oblastech tak, aby naakumulovala více přátelských sil a poskytla silnější podporu spolupráci mezi Čínou a Brazílií. Čína podporuje Brazílii v tom, aby hrála větší roli na mezinárodní scéně, podporuje Brazílii v úspěšném pořádání letošního summitu lídrů G20 a je ochotna úzce komunikovat se všemi stranami Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC), včetně Brazílie, s cílem dále rozvíjet vztahy mezi Čínou a Latinskou Amerikou v nové éře.

Geraldo Alckmin předal Si Ťin-pchingovi srdečné pozdravy prezidenta Luize Inácia Luly da Silvy a řekl, že včera s viceprezidentem Chan Čeng úspěšně předsedali sedmé schůzi brazilsko-čínského výboru pro koordinaci a spolupráci na vysoké úrovni a dosáhli pozitivních výsledků. Brazilská vláda je odhodlána dosáhnout inkluzivního a udržitelného růstu a je ochotna posílit sladění rozvojových strategií s Čínou. Vítáme více čínských společností, aby investovaly v Brazílii a posílily spolupráci v oblastech, jako je výstavba infrastruktury, zemědělství, těžba, vozidla na nové energie a řešení změny klimatu. Brazílie je ochotna vzít 50. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi jako nový výchozí bod, spolupracovat s Čínou na zintenzivnění bilaterální a multilaterální strategické koordinace, pozvednout bilaterální vztahy na novou úroveň a přispět k budování více mírového, spravedlivého a udržitelného světa.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy