Si Ťin-pching se setkal s pákistánským premiérem Šáhbázem Šarífem

Čínský prezident Si Ťin-pching se odpoledne 7. června setkal s pákistánským premiérem Šáhbázem Šarífem ve Velkém sále lidu v Pekingu.

Si Ťin-pching poukázal na to, že Čína a Pákistán jsou dobrými sousedy spojenými horami a řekami, dobrými přáteli se vzájemnou důvěrou, dobrými partnery, kteří si navzájem pomáhají, a dobrými bratry, kteří sdílejí blaho i strasti. Strategické kooperativní partnerství mezi Čínou a Pákistánem do každého počasí se nadále prohlubuje s pevným základem ve veřejném mínění, silnou endogenní hnací silou a širokými vyhlídkami na rozvoj. Čína je ochotna spolupracovat s Pákistánem na vzájemné pevné podpoře, sblížení vazeb spolupráce, prohloubení strategické koordinace, urychlení budování užšího čínsko-pákistánského společenství se sdílenou budoucností v nové éře a větším přispívání k regionálnímu míru, stabilitě, rozvoji a prosperitě.

Si Ťin-pching zdůraznil, že klíč k věčnému železnému přátelství mezi Čínou a Pákistánem spočívá ve skutečnosti, že si obě strany vždy rozumí, mají vysokou míru důvěry a pevně se podporují. Děkujeme Pákistánu za jeho dlouhodobou a pevnou podporu Číny v otázkách, které se týkají hlavních zájmů a hlavních obav Číny. Čína bude také jako vždy pevně podporovat Pákistán při ochraně jeho národní suverenity a územní celistvosti, podporovat Pákistán v nastoupené cestě rozvoje, která je v souladu s jeho vnitrostátními podmínkami, a podporovat Pákistán v jeho rozhodném boji proti terorismu. Čína je ochotna prosazovat vysoce kvalitní společnou výstavbu „Pásma a cesty“, aby byla v souladu s pákistánským plánem rozvoje, provádět spolupráci v zemědělství, hornictví, sociální sféře, živobytí lidí a dalších oblastech podle místních podmínek, a podporovat vysoce kvalitní společné budování čínsko-pákistánského hospodářského koridoru, aby bylo hlubší a pevnější a pomohlo hospodářskému a sociálnímu rozvoji Pákistánu. Doufáme, že Pákistán bude i nadále vytvářet bezpečné, stabilní a předvídatelné podnikatelské prostředí a účinně zajišťovat bezpečnost čínského personálu, projektů a institucí v Pákistánu. Čína je ochotna posílit koordinaci a spolupráci s Pákistánem v rámci multilaterálních mechanismů, jako je Organizace spojených národů a Šanghajská organizace pro spolupráci, společně prosazovat rovnoprávnou a spořádanou světovou multipolaritu a inkluzivní ekonomickou globalizaci, zaměřit se na rozvojovou agendu, reagovat na bezpečnostní výzvy, zlepšit globální vládnutí a chránit společné zájmy rozvojových zemí a mezinárodní férovost a spravedlnost.

Šáhbáz Šaríf uvedl, že Čína pod vedením prezidenta Xi Jinpinga dosáhla velkých úspěchů v oblasti zmírňování chudoby, boje proti korupci a rozvoje, což upoutalo světovou pozornost. Předvídavost a vynikající vedení prezidenta Si Ťin-pchinga jsou upřímně obdivovány a vysoce chváleny lidem Pákistánu a lidmi po celém světě. Čínsko-pákistánský ekonomický koridor účinně podporuje pákistánský národní rozvoj a skutečně prospívá pákistánskému lidu. Pákistán se bude učit z čínských zkušeností se státní správou, bude společně s Čínou pokračovat ve vysoce kvalitním společném budování Pásma a stezky a prohloubí praktickou spolupráci v různých oblastech.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy