Si Ťin-pching vyzývá politické poradce, aby dosáhli konsensu o modernizaci Číny

Prezident Si Ťin-pching ve středu vyzval čínské politické poradce, aby dosáhli širokého konsenzu a přispěli tak k modernizaci Číny, když se zúčastnil setkání společné skupiny během druhého zasedání 14. národního výboru Čínské lidové politické poradní konference (CPPCC).

Si, který je zároveň generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Číny (ÚV KS Číny) a předsedou Ústřední vojenské komise, vyzval politické poradce z různých politických stran, organizací, etnických skupin, sektorů a všech společenských vrstev, aby prováděli hloubkový výzkum a aktivně předkládali návrhy na základě hlavních strategických úkolů stanovených 20. celostátním sjezdem KS Číny a opatření přijatých Ústřední konferencí o hospodářské práci.

Setkání se zúčastnili političtí poradci z Revolučního výboru Kuomintangu (RCCK), sektoru vědy a techniky a sektoru životního prostředí a zdrojů.

Si předal slavnostní pozdravy a přání všeho nejlepšího ženám v zemi ze všech etnických skupin a ze všech oblastí života před Mezinárodním dnem žen, který připadá na 8. března.

Do diskuse se zapojili Wang Chu-ning, předseda Národního výboru CPPCC, a Cchaj Čchi, ředitel Generální kanceláře Ústředního výboru CPC. Wang i Cchaj jsou členy stálého výboru politického byra ústředního výboru KS Číny.

Na společném zasedání skupiny vystoupilo šest národních politických poradců, kteří hovořili na různá témata, od spolupráce napříč průlivem v oblasti průmyslu a dodavatelských řetězců až po základní internetové technologie a ochranu životního prostředí.

Poté, co Si pozorně vyslechl politické poradce, pronesl projev. Uvedl, že Ústřední výbor KS Číny sjednotil a vedl celou stranu a čínský lid všech etnických skupin ke splnění hlavních cílů hospodářského a sociálního rozvoje v roce 2023, a dodal, že političtí poradci přispěli svým úsilím a moudrostí k tomuto těžce vydobytému úspěchu.

Pokud jde o práci týkající se Tchaj-wanu, Si vyzval ÚV KS Číny, aby sjednotila všechny vlastence z domova i ze zahraničí, na Tchaj-wanu i mimo něj, aby zesílili odpor proti »nezávislosti Tchaj-wanu«, rozšířili podporu národního sjednocení a společně prosazovali mírové sjednocení Číny.

Vyzval k aktivnímu úsilí o podporu výměn a spolupráce v oblastech, jako je vědeckotechnický rozvoj, zemědělství, kultura a rozvoj mládeže přes Tchajwanskou úžinu, a k prohloubení integrovaného rozvoje napříč Tchaj-wanem.

Si vyzval politické poradce a všechny lidi v oblasti vědy a techniky, aby posílili základní výzkum a aplikovaný základní výzkum, usilovali o dosažení průlomu v klíčových technologiích v klíčových oblastech a vytvořili nové hnací síly pro rozvoj nových kvalitních výrobních sil.

Si vyzval politické poradce ze sektoru životního prostředí a zdrojů, aby nově přispěli k ekologické a environmentální ochraně a k udržení vysoce kvalitního rozvoje s ochranou na vysoké úrovni.

Vyzval k plnému a přesnému provádění směrnic cílené, vědecky podložené a zákonné kontroly znečištění, k pokroku v ekologickém a nízkouhlíkovém sociálním a hospodářském rozvoji a k aktivnímu a obezřetnému prosazování vrcholných emisí uhlíku a uhlíkové neutrality.

S ohledem na to, že letos si připomínáme 75. výročí založení CPPCC, Xi zdůraznil, že je třeba, aby CPPCC podporovala institucionální rozvoj specializovaného poradního orgánu, a vyzval politické poradce, aby zvýšili svou schopnost plnit povinnosti v zájmu nových pokroků v práci CPPCC a ve spolupráci více stran.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy