Si Ťin-pching zaslal kondolence prvnímu viceprezidentovi Íránu

Čínský prezident Si Ťin-pching dnes zaslal kondolence prvnímu viceprezidentovi Íránu Mohammadu Mochbarovi ohledně nešťastné smrti íránského prezidenta Ebrahíma Raísího při nehodě vrtulníku. Prezident Si jménem čínské vlády a lidu vyjádřil hlubokou a upřímnou soustrast viceprezidentovi Mochbarovi, příbuzným prezidenta Raísího a íránské vládě a lidu.

Si Ťin-pching poukázal na to, že prezident Raísí od nástupu do úřadu významně přispěl k zachování íránské bezpečnosti a stability, podpoře národního rozvoje a prosperity a rovněž vyvinul pozitivní úsilí o upevnění a prohloubení komplexního strategického partnerství mezi Čínou a Íránem. Jeho nešťastná smrt je obrovskou ztrátou pro íránský lid a zároveň ztrátou dobrého přítele pro čínský lid. Čínská vláda a lidé si vysoce cení tradičního přátelství mezi Čínou a Íránem a věří, že se společným úsilím obou stran se bude komplexní strategické partnerství mezi Čínou a Íránem i nadále konsolidovat a rozvíjet.

(pr)

Související články

1 KOMENTÁŘ

 1. České vysílání Čínského rozhlasu pro zahraničí každý den nabízí půlhodinový program. Nejprve se vysílají desetiminutové zprávy, ve všedních dnech následuje pětiminutová poznámka k aktuálnímu dění.
  Po zpravodajství se vysílají jedna nebo dvě tematické relace (Čínské národnostní menšiny, Čínská kultura, Minikurs čínštiny aj.). Polední vysílání od 12.00 do 13.00 SEČ (od 13.00 do 14.00 středoevropského letního
  času) je slyšet na krátkých vlnách na frekvenci 15,225 kHz . Další frekvence a vysílací časy jsou uvedeny na webových stránkách stanice.
  ———-
  zprávy čínského rozhlasu v češtině :
  https dvojtečka dvě zpětná lomítka czech tečka cri tečka cn

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy