Si zdůrazňuje vysoce efektivní rozvoj obnovitelných zdrojů energie v Číně

Generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Číny (ÚV KS Číny) Si Ťin-pching zdůraznil, že je třeba důsledně podporovat vysoce kvalitní rozvoj obnovitelné energie v Číně, aby se více přispělo k budování čistého a krásného světa.

Si to řekl ve čtvrtek, když předsedal studijnímu zasedání skupiny Politického byra Ústředního výboru KS Číny.

Si poznamenal, že energetická bezpečnost ovlivňuje celkový hospodářský a sociální rozvoj země, a uvedl, že rozvoj čisté energetiky a podpora zelené a nízkouhlíkové transformace se staly konsensem mezinárodního společenství pro zvládání globální změny klimatu.

Uvedl, že rozvoj čínské energetiky stále čelí řadě výzev, jako je obrovský tlak na poptávku, omezení dodávek a náročné úkoly zelené a nízkouhlíkové transformace.

»Abychom se s těmito výzvami vypořádali, je východiskem intenzivní rozvoj nových energií,« řekl Si.

Čína, která oplývá bohatými větrnými, fotovoltaickými a dalšími zdroji, vykazuje v oblasti obnovitelných zdrojů energie obrovský rozvojový potenciál, uvedl Si. Poznamenal, že Čína nyní vybudovala největší systém dodávek čisté energie na světě a její vozidla na nové energie, lithiové baterie a fotovoltaické výrobky jsou rovněž vysoce konkurenceschopné na světovém trhu.

Si vyzval k úsilí o zvládnutí vztahu mezi novými a tradičními energiemi, mezi celkem a částí, mezi vládou a trhem, mezi rozvojem energetiky a úsporami a využíváním energie a k podpoře kvalitního rozvoje těchto nových zdrojů.

Je třeba usilovat o posílení společného výzkumu klíčových technologií v klíčových oborech, posílit transformaci a aplikaci výsledků vědeckého výzkumu a kultivovat energetické technologie a s nimi spojená odvětví v nové body růstu, které budou hnací silou modernizace čínského průmyslu a podpoří rozvoj nových výrobních sil, uvedl Si.

Si zdůraznil, že je nezbytné dále budovat novou síť energetické infrastruktury a podporovat inteligentní transformaci infrastruktury energetické sítě a výstavbu inteligentních mikrosítí.

Země by měla urychlit výstavbu systému sítě nabíjecí infrastruktury, aby podpořila rychlý rozvoj vozidel na nové energie, uvedl Si.

Si zdůraznil, že je třeba prohloubit mezinárodní spolupráci v oblasti vědecko-technických inovací v oblasti nové energetiky, podpořit vytvoření spravedlivého, vyváženého a otevřeného globálního systému pro správu energetiky. Vyzval rovněž ke zvýšení efektivity investic do vědeckotechnických inovací.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy