Svátek pro slezský region! Los semifinále poslal do Opavy Spartu

AKTUALIZOVÁNO

Opava zažije velký fotbalový svátek! V semifinále MOL Cupu se Slezský FC utká s mistrovskou Spartou. Domácí, kteří do boje o finále domácí pohárové soutěže překvapivě postoupili coby zástupce druhé ligy, přivítají tým dánského trenéra Briana Priskeho 3. dubna.

Sparta postoupila do semifinále po středeční výhře na půdě největšího rivala v Edenu 3:2 v prodloužení, když na počátku druhé půle prohrávala 0:2. »Derby ukázalo reklamu na fotbal. To, že se znovu utkaly tyto tým, zvedá prestiž MOL Cupu. A tím, že Sparta přemohla Slavii, je nyní největším favoritem na vítězství v poháru,« uvedl ambasador soutěže, nejlepší střelec reprezentační historie Jan Koller při dnešním losu v sídle FAČR na pražském Strahově.

Když vytáhl z osudí míček se jménem Sparta coby druhý, bylo jasné, že Letenští míří do Opavy. »Chtěli jsme hrát doma, ale Honza nám to zase nenalosoval,« uvedl s mírným úsměvem ve tváři bezprostředně po losu Tomáš Sivok, sportovní manažer Sparty. Ta se v dosavadním průběhu soutěže představila vždy venku – kromě středečního duelu na Slavii také ve vršovickém Ďolíčku a v Líšni. »Se stejným respektem jako jsme jeli na Slavii, pojedeme i do Opavy. S obrovskou pokorou, ale cílem postoupit,« dodal Sivok.

Místopředseda klubu Martin Latka označil postup do semifinále jako velký úspěch Opavy. Ta přitom měla velké štěstí na los, jelikož až do dneška nepotkala v pavouku MOL Cupu žádný prvoligový tým. Nyní ji tedy čeká pořádně těžká váha. »Musíme se soustředit i na ligu, pohár je pro nás taková třešinka na dortu. Vím, že jsme největší outsider,« řekl po losu Latka. »Nechtěl jsem jet na Spartu, to se mi povedlo. Jsem rád kvůli fanouškům, že k nám přijede takový tým, jakým je Sparta v momentální formě. Vyprodáme stadion,« těší se Latka.

Opava v nedělním čtvrtfinále doma porazila jiný druholigový tým Duklu 2:0 a díky ní je zástupce druhé nejvyšší soutěže v semifinále poháru znovu po sedmi letech. V roce 2017 si dokonce Opava zahrála finále, v němž nestačila na Zlín.

Právě »Ševci« jsou v osudí znovu. Poté, co ve čtvrtfinále vyřadili Liberec 2:1 v prodloužení, mohou snít o zopakování triumfu z před sedmi let. Dnešní los rozhodl o tom, že se v boji o finále představí na půdě vítěze dohrávaného zápasu mezi Jabloncem a Plzní, který se v úterý neuskutečnil kvůli husté mlze.

»V poháru jsme uspěli v roce 2017 a bylo to krásné. Chtěli bychom znovu jít tak daleko a uspět,« řekl manažer Zlína Zdeněk Grygera, ale odmítl specifikovat, kterého z obou soků by si přál jako vítěze dohrávky.

Ta se uskuteční 2. dubna, tudíž druhé semifinále nemůže mít úřední termín spadající na třetí duben. O dni a času jeho odehrání se rozhodne později, především podle toho, jak se bude Viktorii dařit v Evropské konferenční lize.

(koz)

REPRO FOTO – ČT

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy