Španělský cestovní ruch s potěšením sleduje návrat Číny jako významné turistické destinace

Odborníci ve španělském cestovním ruchu jsou potěšeni pokračujícím návratem Číny mezi významné turistické destinace pro španělské turisty.

Na veletrhu cestovního ruchu B-Travel, který byl zahájen v pátek a ukončen v neděli ve španělské Barceloně, vystavovatelé představili rozmanité turistické produkty a balíčky na podporu cestování po Číně.

»Naši touroperátoři a cestovní kanceláře vyvíjejí produkty a balíčky … Čína byla vždy důležitou destinací pro španělské turisty,« řekl na veletrhu agentuře Xinhua Marti Sarrate, prezident B-Travel a španělské korporátní asociace specializovaných cestovních kanceláří.

Po pandemii »jsme velmi rádi, že se (Čína) znovu aktivovala, protože představuje významnou část kvalitního cestovního ruchu a Čínu nyní navštěvuje více Španělů,« dodal.

Španělské cestovní kanceláře si rovněž pochvalují čínskou bezvízovou politiku, která je považována za pobídku k oživení odvětví cestovního ruchu v Číně a Evropě. Čína v prosinci uplatnila bezvízovou politiku pro držitele běžných cestovních pasů z pěti evropských zemí včetně Španělska. Později v lednu a od 14. března Čína na seznam bezvízových zemí zkušebně zařadila dalších celkem osm evropských zemí.

Cestovní kancelář Aspasia Travel, která organizuje patnáctidenní zájezdy do Číny s průvodcem, které zahrnují návštěvu čínských měst, jako je Peking, Si-an, Kchun-ming a Šanghaj, uvedla, že rozhodnutí Číny osvobodit Španěly s běžnými pasy od vízové povinnosti jí pomáhá prodávat zájezdy do této země.

»Právě teď se snažíme vrátit Čínu lidem do hledáčku a musíme je motivovat, aby tam jeli, a to, co pomáhá s motivací, je situace s bezvízovým stykem,« řekl ředitel cestovní kanceláře Aspasia Travel Adonis Rahmouni agentuře Xinhua.

Fotografie z 20. ledna 2021 zachycuje prázdnou restauraci poblíž kláštera Montserrat ve španělském Montserratu. Klášter býval dobře známou turistickou atrakcí Katalánska, ale od vypuknutí epidemie covid-19 je zde vidět jen málo turistů. FOTO – Xinhua/Joan Gosa

Podle španělské agentury pro cestovní ruch Turespana bylo obnoveno více než 60 procent přímých letů spojujících Čínu a Španělsko z doby před pandemií. Od 31. března bude společnost Air China denně létat mezi Barcelonou a Pekingem, zatímco Cathay Pacific plánuje v červnu obnovit přímé lety z Barcelony do Hongkongu.

Podle údajů španělského statistického úřadu navštívilo v loňském roce Španělsko z Číny více než 380 000 osob. Toto číslo je však hluboko pod úrovní před pandemií, kdy v roce 2019 navštívilo Španělsko více než 700 000 čínských turistů.

»Čínský cestovní ruch je pro náš region důležitý a nyní se do Španělska, včetně Andalusie, Malagy a Costa del Sol, vrací,« uvedl Jorge Martin, předseda koalice měst Axarquia-Costa del Sol, která se nachází v jižním regionu Andalusie, jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Španělska.

Turista se fotografuje ve starém městě Toledo ve Španělsku, 22. září 2020. Turistický ruch v Toledu byl silně zasažen pandemií covid-19. FOTO – Xinhua/Meng Dingbo

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy