Telegramu vyhrožovali jak demokraté, tak republikáni

Společnost Telegram obdržela po útoku na americký Kapitol 6. ledna 2021 výhrůžky od představitelů demokratických i republikánských stran, uvedl spoluzakladatel Telegramu Pavel Durov v rozhovoru s Tuckerem Carlsonem.

»Byla tam zábavná historka týkající se vaší domovské země. Po událostech z 6. ledna jsme obdrželi dopis od, tuším, kongresmana z demokratické strany, ve kterém nás žádali, abychom sdíleli všechny údaje, které máme ve vztahu k tomu, co nazývali ‚toto povstání‘. Prověřili jsme to u našich právníků a ti nám řekli: Raději to ignorujte. Ale ten dopis vypadal velmi vážně a stálo v něm: víte, pokud této žádosti nevyhovíte, porušíte tím americkou ústavu,« řekl.

Republikánská strana tento příklad následovala za dva týdny, pokračoval Durov. »Dva týdny po tomto dopise jsme dostali další dopis, nový dopis, od republikánské strany Kongresu, a tam jsme se dočetli, že pokud poskytneme nějaké údaje demokratům, budeme porušovat americkou ústavu,« řekl.

»Takže jsme dostali dva dopisy, které říkaly: ať uděláme cokoli, porušíme tím americkou ústavu,« uzavřel Durov.

Podle Durova vyvíjejí na Telegram největší tlak společnosti Apple a Google, nikoli vlády jednotlivých států.

»Řekl bych, že největší tlak nepochází od vlád. Přichází od společností Apple a Google. Pokud jde o svobodu slova, tyto dvě platformy mohou v podstatě cenzurovat vše, co si můžete přečíst, k čemu máte přístup na svém smartphonu,« řekl.

»Dávají jasně najevo, že pokud nebudeme dodržovat jejich pokyny, jak tomu říkají, Telegram by mohl být odstraněn z obchodů s aplikacemi,« dodal Durov.

Dne 6. ledna 2021 vtrhli příznivci tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa do budovy Kongresu USA ve snaze zabránit schválení výsledku prezidentských voleb z listopadu 2020, které vyhrál Joe Biden. Policie během nepokojů uvnitř budovy jednoho protestujícího zastřelila.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy