Home Zahraničí Tucker Carlson označen Ukrajinci za nepřítele země, chtěl přitom rozhovor se Zelenským

Tucker Carlson označen Ukrajinci za nepřítele země, chtěl přitom rozhovor se Zelenským

FOTO - youtube

Americký novinář Tucker Carlson, který nedávno vedl rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, byl zařazen do databáze ukrajinského webu Mirotvorec, který zveřejňuje osobní údaje lidí, jež tvůrci portálu považují za nepřátele Ukrajiny.

Carlson byl již 8. června 2023 zařazen na černou listinu. Je mu připisována »účast na humanitární agresi proti Ukrajině« a »manipulace s veřejnými informacemi«.

Již dříve mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov potvrdil, že se Carlson s Putinem setkal a oba si sedli k rozhovoru. Podle Peskova bude rozhovor zveřejněn, »jakmile bude připraven«. Podle listu The Wall Street Journal Carlson rozhovor zveřejní 8. února. Očekává se, že se objeví na novinářově stránce X a také na jeho oficiálních internetových stránkách.

Carlson v úterý uvedl, že se pokusí získat rozhovor také s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, neboť veškeré dosavadní zpravodajství západních médií o Zelenském bylo neobjektivní.

(cik, TASS)

1 KOMENTÁŘ

 1. Z DEZINFORMAČNÍHO webu:
  „Rozhovor lze vidět zdarma. Jak poznamenal Carlson: „Každý ho bude moci vidět jako celek, jak to bylo zaznamenáno, BEZ ÚPRAV .“Rozhovor bude také zveřejněn na sociální síti X ( asi na Carlsonově stránce). Podle novináře ho Elon Musk ujistil, že „nebude skrytý ani blokován“.
  —–
  Carlson byl již dříve propuštěn z Fox News Ztráta práce ho proto neohrožuje.
  Carlson vysvětlil své rozhodnutí skutečností, že konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou trvá dva roky a „mění celý svět“ a obyvatelé
  Spojených států „nemají skutečnou představu o tom, co se v tomto regionu děje“

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here