Home Pel mel Kultura Mláďata pandy posílají pozdravy k Novému lunárnímu roku z jihovýchodní Číny

Mláďata pandy posílají pozdravy k Novému lunárnímu roku z jihovýchodní Číny

Mládě pandy velké na základně v Šen-šu-pchingu Čínského centra pro ochranu a výzkum pandy velké ve Wolongu v provincii S'-čchuan na jihozápadě Číny, 4. února 2024. FOTO – Xinhua/Li Chuanyou A total of 34 giant panda cubs were bred by China Conservation and Research Center for Giant Panda and Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding in 2023. (Photo by Li Chuanyou/Xinhua)

Čtyřiadvacet mláďat pandy velké se v neděli sešlo na dvou chovných základnách v jihozápadní čínské provincii S‘-čchuan na přivítání Čínského Nového roku.

Všechna mláďata se narodila v roce 2023 – 10 na výzkumné základně pro chov pand velkých v Čcheng-tu a 14 v Čínském centru pro ochranu a výzkum pand velkých.

Uprostřed slavnostní výzdoby na chovatelské základně v Šen-šu-pchingua ve druhé lokalitě v oblasti Čcheng-tu v Pej-chu mláďata drželi jejich ošetřovatelé a pózovali před fotoaparáty, aby s blížícím se Čínským Novým rokem potěšili lidi po celém světě.

Zaměstnanci drží mláďata pandy velké během akce skupinového vystoupení na výzkumné základně pro chov pand velkých v Čcheng-tu v jihozápadní čínské provincii S‘-čchuan, 2. února 2024. FOTO – Xinhua/Výzkumná základna pro chov pand velkých v Čcheng-tu

Obě organizace v průběhu let spolupracují na chovu pandy velké, zachování genetických zdrojů a prevenci a kontrole nemocí. Sestavily také odborné komise na podporu Národního parku pandy velké, který byl založen v roce 2021.

Park, který se rozkládá na ploše více než 22 000 km2, hraje klíčovou roli při ochraně přibližně 72 % čínských volně žijících pand velkých.

Ve volné přírodě dnes v Číně žije přibližně 1900 pand velkých a celosvětová populace pand velkých v zajetí se vyšplhala na 728 kusů, přičemž podle Národní správy lesů a pastvin se v loňském roce podařilo v zajetí odchovat 46 pand.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here