Tucker Carlson: USA vynakládají na nevyhlášenou válku proti Rusku miliardy

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena utratila stovky miliard dolarů na vedení nevyhlášené války proti Rusku, uvedl americký novinář Tucker Carlson.

»Od doby, kdy se Joe Biden stal prezidentem, utratila vláda USA stovky miliard dolarů na vedení nevyhlášené války proti Rusku. Nikdo za celou tu dobu skutečně nevysvětlil účel této války,« uvedl ve videu zveřejněném na sociální síti X. »Oficiálně nám nikdo neřekl, proč to děláme (posíláme peníze Ukrajině).«

Carlson dodal, že Ukrajina nemůže tento konflikt vyhrát: »Rusko je mnohem větší země. Má o 100 milionů lidí více a daleko hlubší průmyslové kapacity. Ukrajina nemůže vyhrát. To ví každý na celém světě. Lidé v tom mají jasno. Neexistuje jediný informovaný člověk mimo Spojené státy, který by si myslel, že Ukrajina nějakým způsobem porazí Rusko, protože tomu tak není.«

Carlson dodal, že poslal ukrajinskému prezidentovi Volodimiru Zelenskému řadu žádostí o rozhovor, ale všechny byly ignorovány.

Již dříve Carlson uvedl, že ruský prezident Vladimir Putin je připraven na vážný kompromis ohledně Ukrajiny. V rozhovoru s americkým novinářem ruský vůdce uvedl, že Rusko nikdy neodmítlo dialog, ale nehodlá učinit první krok po istanbulských jednáních v březnu 2022.

(cik, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy