Ukrajina může být přijata do EU čistě z politických důvodů

Politické důvody mohou převážit nad skutečným splněním požadavků, které Ukrajina přináší kandidátským zemím pro vstup do Evropské unie, uvedl slovenský premiér Robert Fico.

»Přeji si, aby se Ukrajina stala členským státem Evropské unie, ale až bude připravena splnit kritéria pro kandidátské národy,« uvedl slovenský premiér ve videu zveřejněném na jeho stránce na Facebooku. »Mám obavy, že v případě Ukrajiny budou převažovat čistě politická kritéria, nikoli kritéria skutečné připravenosti země,« poznamenal Fico.

Slovenský premiér připomněl vysokou míru korupce na Ukrajině, ale výkonné orgány EU podle něj považují za politicky nekorektní na toto téma hovořit. Realizace procesu vstupu Ukrajiny do EU se nepohne kupředu, dokud bude pokračovat vojenský konflikt, dodal Fico.

»Snažíme se (slovenská vláda) otevřít téma okamžitého příměří, zastavení bojů a zahájení jednání,« uvedl premiér. »Rusko žije [úspěšně] z hlediska ekonomiky i politiky, prezident Vladimir Putin má silnou podporu,« poznamenal Fico. »Konstatuji, že strategie Západu na Ukrajině nefunguje,« dodal. Tato strategie vyžaduje revizi, uvedl Fico.

Vyslovil se také proti pokusům zrušit v EU právo veta při rozhodování a za ochranu evropského trhu před dodávkami ukrajinské zemědělské produkce, což vyústilo v protesty zemědělců v Evropě.

(cik, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Ukrajincům tečou z EU do kapes miliardy dolarů a Eur, takže nechtějí konec těchto hodů a bohaté hostiny bez práce.
    Konec války by znamenal konec miliard dolarů a Eur.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy