Univerzita zrušila kvůli demonstraci na podporu Palestiny slavnostní promoci

Jihokalifornská univerzita zrušila slavnostní promoci kvůli demonstracím na podporu Palestiny, které se konaly na amerických univerzitách. Informovala o tom agentura Associated Press (AP).

Již dříve »univerzita zrušila projev propalestinského řečníka s odvoláním na obavy o bezpečnost«. Agentura poznamenává, že univerzitní kampus je uzavřen, poslední vyučování v tomto akademickém roce se konalo v pátek.

Podle agentury AP bylo v souvislosti s rozsáhlými protesty proti izraelským akcím v pásmu Gazy na půdě amerických univerzit zadrženo více než 400 osob. Více než 90 lidí bylo zadrženo na Jihokalifornské univerzitě a dalších 34 na Texaské univerzitě. Newyorská policie 18. dubna zadržela nejméně 133 studentů Kolumbijské univerzity, kteří uspořádali shromáždění na podporu Palestiny. Protestující byli zadrženi také na Ohio University, Emory University a Indiana University v Bloomingtonu.

(cik)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. A to se podívejme. Propaganda označuje ty, kdo nesouhlasí s politikou Západu za “staré a nevzdělané”. A najednou jsou to univerzitní studenti! Za nějaký čas se to rozšíří i k nám. 😊

  2. S rostoucím strachem a terorem, roste nenávist vůči židovským migrantům, kteří pářou dětem bříška, usekávají jim nohy nebo ruce, oslepují je, trhají dětem plíce, ničí Palestincům domy, vyhánějí je z jejich půdy a tím je zabíjejí
    Mrzačení a vraždy batolat,těhotných žen a mužů kteří je brání, urážení a pomluvy Palestinců, a útoky policistů v USA, kteří , podle mne terorizují ty, kdo s mrzačením,vražděním olupuváním Palestinců nesouhlasí, může změnit, zásadně postoj vůči židům a k událostem v Posku, Francii, na Ukrajině, Německu ale i jinde.
    Všichni židé nebo Židé nejsou stejní. Letecká navigátorka, paní Savčen ková která byla ikonou Majdanu, rozlišuje židy a Židáky. Jen co to řekla, byla ve vězení stejně jako jsou vězněni studenti nejen v USA .

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy