V Kolumbii suspendovali soudkyni. Při přelíčení ležela polonahá v posteli

V kolumbijské Cúcutě dočasně suspendovali soudkyni, která rozhodovala o zrušení vazby obžalovaného. Při soudním líčení totiž ležela polonahá v posteli a kouřila cigaretu. Prozradil ji kratičký videozáznam, na němž zívala a vypadala velmi nesoustředěně. Informoval o tom deník El País.

Přelíčení se konalo minulý týden prostřednictvím videokonference a soudkyně Vivian Polaníaová během něj měla rozhodnout o pokračování vazby muže obviněného z umístění bomby v kasárnách. Už od samého začátku bylo znát, že soudkyně se příliš nesoustředí. Odpovídala zmateně a po delších pomlkách, kameru měla přitom vypnutou. Když oznámila zamítnutí propuštění obviněného na svobodu, měl slovo jeho advokát. Ten řekl, že rozhodnutí nerozumí a chtěl ho zdůvodnit.

»V 57. minutě aktivovala kameru a naskytl se nám žalostný obrázek: byla ospalá, rozcuchaná, ležela v posteli a byla polonahá,« citoval El País ze zdůvodnění pozastavení výkonu funkce soudkyně. Po asi 20 vteřinách prokurátor upozornil soudkyni, že má zapnutou kameru, a ona ji vypnula. Následující den advokát obžalovaného podal stížnost na chování soudkyně.

Disciplinární komise zatím tříměsíční suspendování soudkyně zdůvodnila mimo jiné neúctou k účastníkům řízení a porušením soudcovského kodexu oblékání.

Soudkyně Polaníaová podle místních médií už v minulosti proslula na sociálních sítích sdílením svých fotografií ve spodním prádle či příspěvky se sexuálním podtextem.

(jb, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy