Home Domácí Část Prahy je bez dodávek tepla. Prasklo potrubí

Část Prahy je bez dodávek tepla. Prasklo potrubí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V jihovýchodní části Prahy jsou od dnešní noci přerušeny dodávky tepla od společnosti Pražská teplárenská. Výpadek se týká asi 20 000 domácností mimo jiné na Jižním Městě, v Modřanech, Krči a Vršovicích. Odstávka by měla trvat do dnešního odpoledne.

»Příčinou je netěsnost na potrubí. Prasklo potrubí a bylo zapotřebí odstavit ty oblasti, které jsou momentálně bez dodávek,« řekl Pavel Maďar, vedoucí odboru prodeje tepla Pražské teplárenské. Pracovníci firmy podle něj na opravě intenzivně pracují. Firma dodává v Praze teplo do asi 230 000 domácností.

Teplo pro Prahu se vyrábí v elektrárně Mělník, kterou provozuje společnost ČEZ. »Horkovod z Mělníka je v pořádku,« sdělil dnes ráno na dotaz ČTK mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Podle dispečinku Pražské teplárenské jde o částečnou poruchu, která se týká oblastí Jižního Města, Košíku, Chodova, Opatova, Modřan, Kamýku, Novodvorské, Hájů, Lhotky, sídliště Krč i ulic Vinohradská, Ruská, Vršovická či Bohdalce. Nejvyšší denní teploty by se dnes měly pohybovat mezi čtyřmi a osmi stupni Celsia.

(jb, čtk)

Předchozí článekV Kolumbii suspendovali soudkyni. Při přelíčení ležela polonahá v posteli
Další článekJe možné vládnout státu bez důvěry lidí?

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here